


| Előadó: | Pere János |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Nádor József |
|
Ian Ivanovici |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Kis csolnakom a Dunán lengedez
Szívemben a szerelem ébredez
Édes remény tölti el hű szívem
Jöjj szaporán, légy enyém kedvesem.
Jöjj, hisz a szívem csak érted dobog
Evezzünk vígan, ha a víz csobog
Ajkunkról vidáman zengjen a dal,
hisz szívünk még oly fiatal.
Csókolj csak csókolj édesem
tiéd a lelkem, életem
Ha csókolsz forrón édesem
örökké tart az életem.
Szerető szívem a tiedre vár
odaszáll hozzád, mint a kis madár
Szerelem nélkül életem sivár
szeressük egymást, hisz tovaszáll a nyár.
Lenn a kék Dunán várlak babám
ma délután eljössz talán
A part felől sír egy gitár
ajkam egy csókra vár
Egy éj a Dunán, mikor felettünk kigyúl egy csillag
És át Budán kicsi kertünkből felszáll az illat
Babám ajakán vígan csendül egy szerelmes ének
Csolnakunk rinva-reng, a lelkünk elmereng,
vágy ég szívünkbe benn.
Oly csodás az éj: telis-tele édes álmokkal
Holdfény kísér, ring a csolnakunk a vágyakkal
Hallgat a szél, tele van a szívünk álmunkkal
Lelkünkben ég tiszta-tűzü szenvedély.
Kis csolnakom a Dunán lengedez
Szívemben a szerelem ébredez
Édes remény tölti el hű szívem
Jöjj szaporán, légy enyém kedvesem


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha