


| Előadó: | Vámpírok bálja (musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Miklós Tibor Michael Kunze |
|
Jim Steinman |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Musical |
| Címkék: | feldolgozás [+] |

Hogyha szép egy lány az mindig áldás,
ám az áldás néha őrjítő.
Mert a lányka apja bízvást durcás,
ha a lánya túl korán lesz nő.
Épp csak rájön erre, máris félti.
Nem mégy sehová se, kár a szó!
Tudja magáról, hisz ő is férfi,
ahány férfi van az mind disznó!
Tente kis babácskám!
Álmodj szép madárkám!
Senki nem ébreszt fel,
senki nem fedez fel,
árthat néked, kárt tesz benned,
bajt hoz hidd meg.
Maradj a Papával!
Ha csak rápillant egy sanda kéjenc,
ha csak közelít egy randa dög.
Ki a csókra benne vágyat ébreszt,
jön a kalapács a százas szög!
Ajtó zárva, vár az ágy, az alvás.
De még álmomban is reszketek.
Hogyha szép egy lány az mindig áldás,
s lám az apja ettől őrül meg!
Tente kis babácskám.
Álmodj szép madárkám.
Senki nem ébreszt fel,
senki nem fedez fel, árthat néked,
kárt tesz benned, bajt hoz hidd meg.
Maradj a Papával!
Hogyha szép egy lány az mindig áldás!
Áldás?
Ajjaj...



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik