dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Esti Kornél: Majomtangó

Esti Kornél - Majomtangó

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Esti Kornél
Album: Keressük!
Szövegírók: Veres Imre
Lázár Domonkos
Lázár Domokos
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 9492 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Majomtangó

Különleges állatkertben vagyok,
Embereket etetnek a majmok,
Szédületes pavilonok alatt,
Sakkoznak a lovakkal a halak.

Kicsit fáj az az igazság, az, hogy
A majmok bizony jól tudták, hogy
Egy könnyen sebezhető rovar az emberi faj,
Sosem tudta igazán, hogy mit miért akar.

Most aztán megszívtuk,
A majmokkal kell majd tangóznunk és
A kábeltévé-szerelő is fára mászik,
A kávéházban, tavernában csörgőkígyó játszik.

Tudtuk, hogy elcsesztük a világot,
Mégsem értjük miért,
Miért fizet egy középkorú majom nő
A testemért?
Tudtuk, hogy elcsesztük a világot,
Mégsem értjük miért,
Miért fizet egy középkorú majom nő
A testemért, a lelkemért?

Az állatkert vécéjében
Pizsamába öltözött embereken éppen
Mentőautó hajt át, sietős a dolga,
Az állatkertben egyre több a késeléses móka.

Fekete erdőben egy terrorista kandúr,
Egyre több embert ejtene igen durván rabul,
A mozgólépcsők alól elfogynak a szívek,
Rakétasilók közt nőnek barna, sárga füvek.

Szép a tenger, szép a hajó,
Szép az ember, olyan tahó,
Kék a vére, kicsit maró,
Felkavar engem ez a majomtangó.

Lett volna elég időnk a majmok elől elfutni,
De kár ezen már szomorkodni, inkább menjünk szaporodni,
Szkafanderben hógolyózhatnánk az űrben egymás között,
És kozmikusan jógázhatnánk vidáman a Mars fölött.

Tudtuk, hogy elcsesztük a világot,
Mégsem értjük miért,
Miért fizet egy középkorú majom nő
A testemért?

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás