


| Előadó: | Zana József |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fényes Szabolcs |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ez aztán a nagy ötlet, megmentetted a helyzetet
Az asszony, majd hallgatja, és gyanúját elaltatja
Minden bajnak annyi az ára, mint amit érte adsz
Hogyha szívére adsz, jófiú így maradsz
Tisztelt oldalborda, bárhogy igyekszel
Nem tudsz versenyezni férfi finesszel
Így te legfeljebb csak szép lehetsz
Ésszel sokra nem mehetsz
Az anyósom az szúr akár a kaktusz ligetek
Több háborút okoz, mint a Maldív szigetek
Megbüntetni, hogy tudnám e – bádog fejű nőt
Válj el és vedd feleségül őt
Tisztelt oldalborda, bárhogy igyekszel
Nem tudsz versenyezni férfi finesszel
Így te legfeljebb csak szép lehetsz
Ésszel sokra nem mehetsz
Énnékem az anyósommal nincs semmi bajom
Miskolcon van eltemetve, a hegyoldalon
Megölted az anyósodat, te csúnya gyerek
Helyettem a férje tette meg
Kétszer fogok házasodni, jósolták nekem
Botrányosan meg fog csalni, mind a két nejem
Mit tegyek, hogy nehogy akkor kikacagjanak
Vedd el mindjárt a harmadikat
Tisztelt oldalborda, bárhogy igyekszel
Nem tudsz versenyezni férfi finesszel
Így te legfeljebb csak szép lehetsz
Ésszel sokra nem mehetsz



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul