Előadó: | Neo Tones |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Hatvani Emese Pásztor László Jakab György |
Hatvani Emese Pásztor László Jakab György |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Soha nem voltam még rosszban senkivel,
Soha nem bántottam senkit semmivel,
És ha rózsaszínnek tűnnik, amit magamról mondok én,
Az az igazság, hogy még sincs szerencsém.
Soha nem álmodtam túl nagy álmokat,
Minden álmom mélyén volt egy gondolat,
Néhány igaznak hitt gondolattól felnőtt lettem én,
Az az igazság, hogy még sincs szerencsém.
Refr: (2x)
Ha megérint majd a világ,
El ne tévedj vadvirág,
Mert ha messze mennél,
Félnél, egyre jobban félnél,
Hogy nem gondolnak rád.
Soha nem mondtam, hogy mindent megteszek,
Soha nem kérdeztem, kit szerethetek,
De az időtálló kapcsolathoz kevés voltam én,
Az az igazság, hogy még sincs szerencsém.
Refr: (2x)
Ha megérint majd a világ,
El ne tévedj vadvirág,
Mert ha messze mennél,
Félnél, egyre jobban félnél,
Hogy nem gondolnak rád.
Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.
Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.
Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.
A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.
Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.
A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.
Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt
A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.
A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.
Fotó: illusztráció/Freepik