Előadó: | MC Hawer és Tekknő |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kaczor Ferenc |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Szegény fejemet az adó sújtja
Háztetőmet a szél szétfújta
A kocsmában lehúzok egy italt
Hatása remélem holnapig kitart
Felmegyek majd hozzád egyszer
Jaj lesz neked polgármester
Az asztalt bizony én addig csapom
Amíg a segélyt meg nem kapom
Csóró lettem, nincs kenyerem
Elvesztettem a munkahelyem
Mondjátok meg, hogy most mit tegyek
Betörjek vagy guberáljak
Jaj Istenem mit csináljak
Mondjátok meg, hogy most mit tegyek
Elmegyek a hivatalba
Rácsapok majd az asztalra
Elmondom, hogy éhen fogok halni
Polgármester, csak azt kérem
Hogy egy kis segélyt adjon nékem
Hadd tudjak a kocsmába elmenni
Hadd tudjak egy fröccsöt inni
A bánatomat elfeledni
Szeretnék egy kicsit boldog lenni
Szakadt a gatyám, piszkos az ingem
Nékem már egy fityingem sincsen
Az élet hogy tud így gyötörni
Csalni fogok én, vagy betörni
Ebből talán meggazdagszom
Minden este fröccsöt iszom
Karéj kenyér nem sok falat
Megtalálsz majd a híd alatt
Csóró lettem, nincs kenyerem
Elvesztettem a munkahelyem
Mondjátok meg, hogy most mit tegyek
Betörjek vagy guberáljak
Jaj Istenem mit csináljak
Mondjátok meg, hogy most mit tegyek
Elmegyek a hivatalba
Rácsapok majd az asztalra
Elmondom, hogy éhen fogok halni
Polgármester, csak azt kérem
Hogy egy kis segélyt adjon nékem
Szeretnék egy kicsit boldog lenni
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik