


| Előadó: | Egyéb szövegek |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
S. Nagy István |
|
Ihász Gábor |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Milyen egyszerű... , csak egy szó
Egy szó, mit annyiszor kigúnyolunk
Egy szó, mit oly sokszor megalázunk
Mégis mindig tiszta marad
... de csak maga a szó: szerelem
Mennyi álmot sző a bús emlékezet
Hányszor ébren ér a hajnal
Hányszor indultam, hogy hozzád elmegyek
De maradtam az álmaimmal
Nem tudsz semmit arról, hogy nálam nincs közöny
Hangod most is egyre hallom
Nem tudsz arról sem, hogy a forró búcsúkönny
Megfagyott az arcomon
Refr.:
Hidd el, ha nem jött volna egy őrült pillanat
Hidd el, hogy nem kerestünk volna új utat
Hidd el, hogy értelmetlen órák múlnak el
Nem jó ez így senkivel
Vándorol a Nap és arany köntösét
Ráteríti majd a Földre
Szomorú, mert nem találja kedvesét
Látod, mégsem hull a könnye
Ülök egymagamban, s arra gondolok
Téged hol talál az alkony
Ülök egymagamban, s nyugtalan vagyok
Mert hiányzol nekem nagyon
Refr.:
Hidd el, ha nem jött volna egy őrült pillanat
Hidd el, hogy nem kerestünk volna új utat
Hidd el, hogy értelmetlen órák múlnak el
Nem jó ez így senkivel
Hidd el, hogy találkozni újra kell nekünk
Hidd el, hogy egymás nélkül úgy is elveszünk
Hidd el, hogy nem lesz az majd őrült pillanat
Ha visszahozzuk az álmokat
Hidd el, ha nem jött volna egy őrült pillanat
Hidd el, hogy nem kerestünk volna új utat
Hidd el, hogy értelmetlen órák múlnak el
Nem jó ez így senkivel



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul