Előadó: | Ákos |
---|---|
Album: | Test |
Megjelenés: | 1994 |
Hossz: | 4:29 |
Szövegírók: |
Kovács Ákos |
Kovács Ákos |
|
Kiadó: | BMG |
Stílus: | Pop |
Címkék: | Keressük! |
A lelkedben hiszel,
De a testedben élsz,
Lelkedhez menekülsz,
Ha a testedtől félsz.
(Test)
Megrémülsz tőle,
Ha sajog vagy kér,
De nem adnád oda semmiért
Az érzést,
Mikor a test,
A test,
Mikor a test a testhez ér.
A test a testhez ér,
Ó, sajog és kér,
A test a testhez ér.
Benned is minden éjjel
Háború dúl,
Fájdalmad kimondhatatlan,
Lelkeden a tested az úr.
(Test)
Megrémülsz tőle,
Mikor a tested megkísért,
De nem adnád oda semmiért
Az érzést,
Mikor a test a testhez ér.
A test a testhez ér,
Tested megkísért,
A test a testhez ér.
Akárhová nézel,
Halálos béke van,
Gyilkol a csönd
Minden pillanatban.
(Test)
Megrémülsz tőle,
Talán túl vörös a vér?
Pedig nem adnád oda semmiért
Az érzést,
Mikor a test a testhez ér.
A test a testhez ér
Túl vörös a vér,
A test a testhez ér.
Sajog és kér,
A test a testhez ér,
Tested megkísért,
A test a testhez ér,
Sajog és kér,
A test a testhez ér,
Sajog vagy kér.
Koncertek, vásár és afterparty is lesz az Independent Label Fair rendezvényen szeptember 6-án a Magyar Zene Házában.
A Magyar Zene Házában egész nap vásár, koncertek és szakmai programok várják a közönséget, este pedig a Duna-parti Pontoon ad otthont az afterpartynak. A kilencedik alkalommal megvalósuló Independent Label Fair-en minden eddiginél nagyobb, rekordszámú, 60 kiadó várja a látogatókat. Az esemény ingyenes.
A vásár fellépői között szerepel Doktorhokashi, Hippikiller, a New Fossils, CVRDWELL, Labek & Chrobak, a Musica Moralia és Kvrk. Újra színpadra áll a 2023-ban feloszlott Sun-Rot, a zenekar új vinyl-lemeze is a vásáron debütál.
Az afterparty fellépője lesz AIWA, a Sun-Rot, SunMa, Vike, Li, Zol, Von Yodi és Gandharva.
Az ILF nemcsak vásár és koncertek, hanem szakmai fórum is
Idén a programok között szerepel a hazai lemezkiadók története a 2000-es évekből a digitális átállás szemszögéből (Syrup, Bitlab, Black Hoe), egy újhullámos jazz körkép (Jazzbois, New Fossils, Muck Éva Band), valamint a Nem az a punk, aki… című könyvbemutató és beszélgetés az 1980-90-es évek hazai punk világáról.
A program része továbbá egy Audio-Technica workshop és filmvetítések, például a legendás new yorki lemezboltról szóló Other Music és egy lemezdigger afrikai kalandjairól szóló Take Me Away Fast.
A családokat gyerekprogram, lemezborító-kollázs workshop várja.
A standoknál a látogatók nemcsak friss kiadványokat találhatnak, hanem boltokban nem kapható, gyűjtői darabokat is, közvetlenül a kiadóktól.
Világszerte folyamatosan nő az eladott kazetták, CD-k és vinyl lemezek száma, és az ILF volt az elsők között Magyarországon, amely a fizikai formátumokra és a mainstreamen túlmutató zenei világokra fókuszált.
A 2017 óta évente megrendezett vásárokon 45-50 hazai kiadó vett részt, a friss techno labelektől a veterán punk kiadókig. Idén a rekordszámú jelenlévő kiadó szinte a teljes szcénát lefedi, a közönség olyan limitált, gyűjtői darabokat is találhat, amelyek boltokban nem kaphatók.
Az ILF célja, hogy a kiadók, előadók és gyűjtők közelebb kerüljenek egymáshoz, tapasztalatot cseréljenek, inspirálódjanak és új kapcsolatokat építsenek.
Az ILF az egyetlen hazai díj, amely kifejezetten a független kiadókat támogatja. Idén öt kategóriában hirdetnek nyertest. Különlegesség, hogy a digitális kiadók kategóriájának nyertese egy 300 példányos vinyl megjelenést kap, így a digitális tartalomból kézzelfogható, analóg lemez születik.
Fotók: illusztráció/Freepik