


| Előadó: | Endrődi Éva |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Blum József Bradányi Iván |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Már annyi éve Anyám nélkül élek
és mégis mindig hiányzik nagyon.
Az élettől még gyakran kapok szépet.
De Vele ezt már meg nem oszthatom.
Jó volna,ha ideülne este
És beszélgetnénk úgy, ahogyan rég,
Vagy egymás mellett figyelnénk a csendre
s én érezném a keze melegét.
Néha most is magam előtt látom
Fáradt szemét,halk mosolyát
Beszéd közben felismerem számon
Édesanyám egy-egy szavát.
Szakadékká mélyülnek az évek
Csak egy örök,a könny,a bánatom.
Már annyi éve Anyám nélkül élek
Ki mindig,ma is hiányzik nagyon!



Elstartolt a 2026-os előadóművészeti támogatási időszak: összesen 3 milliárd forintos keretösszeggel nyílt meg a jövő évre szóló előadóművészeti támogatások igénylési lehetősége.
A tárca által meghirdetett felhívásra nyolc kategóriában jelentkezhetnek a Pest Vármegyei Kormányhivatal által hatósági nyilvántartásba vett előadóművészeti szervezetek, valamint a határon túli magyar előadóművészeti szervezetek is - olvasható a közleményben.
- Az elmúlt 15 évben 650 milliárd forintnyi kulturális fejlesztés valósult meg, és a kormány csak a kultúra területén további 850 milliárd forintnyi fejlesztést tervez
- közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium 2025. december 12-én.
A felhívás decemberi megjelenése lehetővé teszi, hogy a bírálatot követően a szervezetek a 2026-os évben minél korábban hozzájuthassanak a támogatásokhoz, és szakmai programjaikat időben, megalapozottan tervezhessék meg.
A felhívásban szereplő kategóriák
A vissza nem térítendő támogatás célja
A cél az, hogy a hazai és határon túli magyar előadóművészeti szféra számára megteremtse a sokszínű, minőségi és pozitív alkotói körülményeket.
A támogatási konstrukció küldetése
Az igénybejelentés a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő honlapján jelenik meg.
Az igények beadásának határideje december 23-án 12 óra.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik