dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Németh József: Megyek veled

Németh József - Megyek veled

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Németh József
Album: Keressük!
Szövegírók: Fülöp Kálmán
Zeneszerzők: Nádas Gábor
Kiadó: Keressük!
Stílus: sláger
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 5754 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Megyek veled

(Vá, vá-vá-vá, vá-vá-vá, vá-vá-vá.)
Lá, lá-lá-lá, lá-lá-lá, lá-lá-lá, lá.

Megyek veled, fogom a kezed,
jó úton járunk.
Gyere, gyere, vágyakkal tele,
ami vár, gyönyörű szép.

Fehér hegyet, felhőtlen eget,
kék folyót látunk.
Megyünk, megyünk, csillog a szemünk,
ami vár, gyönyörű szép.

Két szív, két jó barát
száz álmot sző tovább,
két szív, két barát
szép jövőbe néz, messze lát.

Megyek veled, fogom a kezed,
jó úton járunk.
Gyere, gyere, vágyakkal tele,
ami vár, gyönyörű szép.

(Vá, vá-vá-vá, vá-vá-vá, vá-vá-vá.)
Lá, lá-lá-lá, lá-lá-lá, lá-lá-lá, lá.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Létminimum alatt élő előadóművészeket támogatott az EJI

Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.

 

Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.

 

Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.

 

A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.

 

Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.

 

A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.

 

Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt


A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.

 

A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.


Fotó: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás