Előadó: | Dancs Annamari |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ferry: Miért félsz, soha nem ér véget már, ez a jó
Miért félsz, mindig itt leszel velem, tudod jól
Annamari:Bármit kérhetnél, érted bármit megtennék,
Én csak mindig azt kérném, soha ne múljon el ami szép!
Refr.: Vágyom rád kell, te buta szerelem,
Minden a tiéd, mintaszivemen,
Halld meg, ha fáj, érezd, ha kell,
Úgy kérlek engedd, hogy igy legyen (2X)
Ferry: Miért félsz, minden gondolat miért bánt, valahol,
Oly jó, amikor rám talál egy szó, valahol
Annamari:Egy édes átok vár, egy édes csók vár rám,
Veled minden érzés kell, csak még ne múljon el!
Refr.: Vágyom rád kell, te buta szerelem,
Minden a tiéd, mintaszivemen,
Halld meg, ha fáj, érezd, ha kell,
Úgy kérlek engedd, hogy igy legyen! (2X)
Annamari:Nem adom fel soha talán, a csókod el nem árúlnám,
Ferry: Mindig ott leszek, ha valami fáj, a vigasz nálam rád talál
Engedd, hogy igy legyen
Annamari:(igy legyen),
Ferry: Engedd, hogy igy legyen
Annamari:(igy legyen)!
Refr.: Vágyom rád kell, te buta szerelem,
Minden a tiéd, mintaszivemen,
Halld meg, ha fáj, érezd, ha kell,
Úgy kérlek engedd, hogy igy legyen! (2X)
Egy sodró lendületű, fülbemászó nyári szerelmes felvétel, amely már az első hallgatás után ott marad a szívben. A szerzemény új színt hoz Kökény Attila zenei világába: egyszerre szenvedélyes, felszabadító és modern.
Veled elrepülnék bárhová, ahol csak te vagy és senki más - hangzik el a refrénben, amely egy olyan kapcsolatot idéz meg, ahol a világ megszűnik létezni, és csak a másik számít.
Kökény Attial-dalszövegek itt.
Ezt a szerelmi ívet pedig a közönség már jól ismerheti, hisz a tavalyi nagy sláger, a „Ha újra látlak” érzelmi töltetét élhetjük át oldva a nap évszakának könnyed érzelmeivel. A szám zeneszerzője ismét Rakonczai Viktor, akinek érzékenysége és zenei világa már számtalan slágert eredményezett az elmúlt évtizedekben.
A „Veled elrepülnék” újabb bizonyítéka annak, hogy Rakonczai Viktor egyedi zenei kézjegye mennyire működik a mai popzenében – érzékeny, mégis magával ragadó.
A dalszöveget Kökény Attila, Rakonczai Viktor és Orbán Tamás közösen írták, ahogy azt már korábban is megszokhattuk tőlük – a trió ismét pontosan eltalálta, mi az, ami egyszerre igaz, mai és átélhető.
- Szerencsés ember vagyok, aki már megtapasztalta a valódi érzelmeket.
Talán éppen ezért lett ez az alkotás ennyire őszinte, kitárulkozó és emberközeli, könnyű volt belehelyezkednem ebbe a témába. Olyan dalt akartunk írni, amitől az embernek kedve támad elindulni valahová... valakivel - mondja Kökény Attila.
A dalhoz készült videóklipet a Balaton egyik legszebb részén forgatták: egy hangulatos szőlőbirtokon, egy pincészetnél, majd egy katamarán fedélzetén, a nyílt vízen. A képi világ szinte mediterrán – napsütés, barátok, nevetés, poharak koccannak, hajszálban szél – az a fajta pillanat, amit legszívesebben megállítanánk örökre.
Ebbe a dalba, mint a vitorlás árbócába, bárki bele tud kapaszkodni, aki már szeretett valaha szívből.
Fotó: Kökény Attila x Rakonczai Viktor