dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Aurora: Ágyból a filmet

Aurora - Ágyból a filmet

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Aurora
Album: Keressük!
Szövegírók: Pusztai Zoltán
Víg László
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 10891 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ágyból a filmet

Úgy döntöttem lelépek közben
amíg te ágyból a filmet
Mint üveg alatt a tűre szúrt rovar
olyan ami volt és minket
Alig köt már valami össze,
fordul a kulcs a zárban, a lift
zuhan velem a földszint
felé az utolsó szál cigit
A vonatra várva
A csikket a sárba
És mindegy merre csak el
Nem számít holnap reggel hol ébredek majd fel
Nem számít hol ébredek majd fel

Te ágyból a filmet,
Én sárba a csikket,
És mindegy merre csak el
Nem számít holnap reggel hol ébredek majd fel

Te ágyból a filmet,
Én sárba a csikket,
És mindegy csak valahova el
Nem számít holnap reggel hol ébredek majd fel

Tűre szúrt rovar tudom ami volt
semmi se lesz a régi
A csikket a sárba körmét rágva
az aki a műsort nézi
Sír és röhög
A szék meg pörög
Nélkülem majd a bárban
Te ágyból a filmet és
sárba a csikket
fordul a kulcs a zárban

Te ágyból a filmet,
Én sárba a csikket,
És mindegy merre csak el
Nem számít holnap reggel hol ébredek majd fel

Te ágyból a filmet,
Én sárba a csikket,
És mindegy csak valahova el
Nem számít holnap reggel hol ébredek majd fel

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Újra Magyarországon az amerikai death metal banda – Obituary a Dürer Kertben

Az Obituary 40 éves múltjában többször járt már nálunk, legutóbb tavaly a Sepultura vendégeként léptek színpadra, hogy velőt rázó dalaikkal megmozgassák a magyar közönséget. Július 30-án azonban ismét visszatérnek, hogy a Dürer Kert nagytermében adjanak felejthetetlen koncertet.


Az Obituary már 1984-ben füstbombákkal várta a közönséget a koncertjén

 

Az Obituary 1984-ben alakult Executioner néven. A helyi tampai bandák, mint a Nasty Savage és a Savatage, valamint a korai Metallica és Slayer hatására a Tardy fivérek a garázsukban zenekart alapítottak, majd korán színpadra is léptek. Bár a tagok többsége még fiatalkorú volt, a koncerteken már ekkor is érett előadással, dobemelvényekkel, füstbombákkal várták a közönséget.




A zenekar azóta sem adott lejjebb az élő fellépések hangulatából


Akik követik a munkásságukat tudhatják, hogy soha nem kell félgőzre és visszafogottságra számítani egy Obituary műsor közben. Sosem hajszolták az elismeréseket vagy a közösségi média népszerűségét, és sosem törődtek a trendekkel. 


11 stúdióalbumon és számtalan koncerten vannak túl, mégis 


megmaradtak a gyökereiknél: az emberileg elképzelhető legdurvább zenék egyikét játsszák és ezzel világszerte hűséges rajongótábort építettek.




A 2017-ben kiadott Obituary self-titled lemezük akkor jelent meg mikor a death metal épp reneszánszát élte és ennek köszönhetően a régi rajongók mellett újak is felfedezték, milyen erő lakik a zenekarban. Ennek bizonyítéka volt például a Slayerrel közös európai turné is.


A zenekar 2023-ban újabb lemezt jelentetett meg, a A Dying of Everything mindent hoz, amit az Obituarytól elvárhatunk: thrash („Barely Alive”), groove („The Wrong Time”, „My Will to Live”) és a mindent lehengerlő hangulat is ott van a dalokban.


A zenekar kötődése Magyarországhoz nemcsak a korábban itt megtartott koncertek miatt erős, hanem a Gróf Balázs által nekik gyártott videoklipek is segítik, hogy a banda biztosan jó szájízzel, erős műsorral érkezzen Budapestre.


A hazai közönség az Obituary által teremtett atmoszférából már többször részesült, de a legutolsó lemez dalai július 30-án kapnak igazán teret, hiszen ezúttal egy headliner bulival vár mindenkit a Dürer Kertben a zenekar. 


Fotók: Obituary x Live Nation Magyarország


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás