


| Előadó: | Help |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Várszegi Ákos |
|
Pap Krisztián |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Búj közelebb még,
Halld meg a mesét.
Rég valamit még,
Elmondanék.
Így idézem fel
Hogy, hol kezdődött el
Várj, hallgasd meg kérlek
A történetem.
Ref1.:
Áztam, fáztam, én, szürke tereken
Vártam végre, hozzám érj.
Rád talált, egy dal
Segít a szél, Szívedből ő zenél.
Ref2.:
Tiéd a dal a Szerelemért
A Szerelemért.
Hallgasd, hogy szól
Gyere velem!
S a végtelen
Színes álmon túl
Mesél most egy dalt
A Szerelemért, a Szerelemért.
Hallgasd, hogy szól
Gyere velem!
A Szíved majd tőlem,
Nem szabadul,
Szeretni megtanul.
Már figyelek rád (figyelek Rád),
Szólj, ha valami bánt (ha valami bánt),
És szeress ha kell,
Egy életen át.
Búj közelebb még
Mert sosem elég.
Így hallgass meg újra
Egy igaz mesét.
Ref1
Ref2


Az Anna and the Barbies új dallal zárja az évet: a Még egy kedd egy intenzív, társadalomkritikus dal, amely december 12-én a Dürer Kert színpadán is felcsendül majd.
Az Anna and the Barbies ismét erős üzenettel jelentkezik: Még egy kedd című friss szerzeményük a modern élet ritmusát és az emberi kiégést fogalmazza újra ironikus és sűrű, rapszerű előadásban.
Anna and the Barbies-dalszövegek itt.
Pásztor Anna így mesélt a dalról: „Az emberek ideologizálják a hétvégéket, hibernálnak vasárnap, a hétfőket csukott szemmel szenvedik végig, és talán szerdától, térden csúszva, de ébredezik bennünk remény. Mi írtunk a keddekről egy dalt, ami érdekes módon egy kicsit az emberiség mostani állapotát is leírja: a senki földje, ahol egyszer csak egy kedden rádöbbensz, hogy hajótöröttként egyedül maradtál.” A dal egy nyers, ironikus manifesztum, amelyben a ritmus és az önirónia kerül középpontba.
A videoklipet Vadas Géza rendezte, aki így emlékszik a közös munkára:
„Anna futógépes vízióval keresett meg. Amint meghallottam az alapötletet, tudtam, hogy működni fog. A helyszínen formáltuk véglegesre – letisztult, mégis erős lett, pont, ami a dalhoz kell.”
A Még egy keddet – a régi kedvencekkel együtt – élőben is hallhatja a közönség december 12-én a Dürer Kertben.
Fotó: Anna and the Barbies