Előadó: | Ákos |
---|---|
Album: | Karcolatok |
Megjelenés: | 1993 |
Hossz: | 4:41 |
Szövegírók: |
Kovács Ákos |
Kovács Ákos |
|
Kiadó: | Hungaroton-Gong Kft. |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Látod, felébreszt a Nap, áttör minden felhőt,
Leleplezi minden titkodat,
Ágyadból kiűz és érzed odakint
A fákra jéghideg szél tapad
Itt van hát a reggel, a tenger dobta partra
Mint az örökkévalóság kezdetét,
Szárnyat bont a fény és elvakulva kérded
Vajon lesz-e holnap reggel és Te leszel-e még?
Tudod, hogy
Minden
Élet
Vége
Halál.
A templom csöndje szétszakad, megszólal egy dallam,
Énekel a kegyelem ígérete
De könyörtelen a reggel, az ember szólni sem mer
Nő a kimondatlan szavak tengere
Aztán hirtelen múlik a félelem
Megérted: így kell lennie
Nem vagy egyedül, régóta követ
Az árnyékod: halálod hírnöke.
Tudod, hogy
Minden
Élet
Vége
Halál.
Tudod, hogy
Minden
Ami nincsen
Még
Életre vár.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik