


| Előadó: | Baby Sisters |
|---|---|
| Album: | Jó estét nyár, jó estét szerelem! |
| Megjelenés: | 1997 |
| Hossz: | 4:51 |
| Szövegírók: |
Valla Attila |
|
Berkes Gábor |
|
| Kiadó: | BMG Ariola Hungary |
| Stílus: | pop - dance |
| Címkék: | csajos, élet, életérzés, fájdalom, remény, szerelmes, vágy, várakozás [+] |

Hányszor elmentél,
Nem is számolom, nincs miért,
Te visszajössz, mint minden tér, a szívemért.
Merre tévedtél, nem is kérdem, nincs miért,
Mit is mondhat, aki visszatért?
Refrén: Félmosoly az arcomon,
Ha nem is látszik, de fáj nagyon,
Ez nem komoly, minek is vállalom?
De átölelsz, és engedem,
hisz erről álmodtam, legyen,
Ez szerelem, ha úgy veszem.
A szívemmel játszol, de számíthatsz rám,
Ha elhagysz is százszor, még él ez a szám,
Hát gondolj csak rám, ha valami fáj, s ide hajt,
Én várni foglak majd.
A szívemmel játszol, de számíthatsz rám,
És lehetsz ép bárhol, még él ez a szám,
Hát gondolj csak rám, vár itt egy hely, ide szállj,
Ha hiányzom, ne várj.
Nem tudom, mért jó, ez egy süllyedő hajó,
Mért hiszem, hogy partot ér két utazó,
Mért baj, ha itt lennél, hiszen minden vándor fél,
Hova viszi a szél, és milyen a cél?
A szívemmel játszol, de számíthatsz rám,
Csak hívnod kell párszor, még él ez a szám,
Hát gondolj csak rám, ha valami fáj, s ide hajt,
Én várni foglak majd.
A szívemmel játszol, de számíthatsz rám,
Mond mért lennél máshol, még él ez a szám,
Hát gondolj csak rám, vár itt egy hely, ide szállj,
Ha hiányzom, ne várj.


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha