


| Előadó: | 56 csepp vér (rockmusical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Horváth Péter |
|
Mihály Tamás |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | rockmusical betétdal |
| Címkék: | Keressük! |

Messze távol déli szigetek
pálma fák és másféle egyedek
fű szoknyában fekete egyedek
mangót esznek, nem dinnyét
kaktuszok közt csörög a vipera
ében fából van ez a citera
fertőz még a tavalyi nyavaja
mambót járunk, nem rumbát
Hé hó mi az ami jó?
a véred íze
hé hó mi az ami jó?
a túrós fánk
hé hó mi az ami jó?
nagyot ütni
hé hó és mi az, ami nem?
a szerelem
hol volt, hol nem fura egy fekete
térdig lógott elöl az eleje
lett is 30 fekete gyereke
de mangót evett, nem dinnyét
Jó a mangó, a leve
savanyú húsa édes, ereje iszonyú
bőre sima, közepe ragyogó
jó a mangó, a mangó jó
messze távol, déli vizeken
jár a bártor kalóz a szigeten
barlangodba fekete kakaó
régi pénzben folyik a makaó
Alvarez sikít a kapitány
hogy van ez? lesújt a jatagán
mindig ő nyeri a makaót
mégse issza vissza a kakaót
Héj mambó héj mambó
lecsúszik a bugyi meg a melltartó
héj mambó mambó Italiano
héj mambó mambó Italiano..


Új korszak kezdődik a NÉKED történetében: megjelent a zenekar első nagylemeze, mely a Sodor a szél címet kapta. Már látható a dalhoz készült videóklip is, amely vizuálisan is tovább mélyíti az album világát.
„Az évet az első nagylemezünk megjelenésével indítjuk, ami számunkra hatalmas mérföldkő” – mondja a zenekar. A Sodor a szél videóklipjét Török Arnold (Nidel Films) készítette, és a következő napokban további három klip is érkezik az album dalaihoz.
“Igyekeztünk minden dalunkat egy-egy videóval megjelentetni a legnagyobb videómegosztón, amit nagyobb stáb hiányában házon belül oldottuk meg. Olyan is volt, hogy egy nap alatt két klipet vettünk fel, sokszor a helyi tájak adta lehetőségeket használtuk ki. “
“A tavalyi évben több neves klubban is felléphettünk Magyarországon a 4S Street vendégeként, ami óriási lendületet adott számunkra. Ezenkívül a nyáron szinte kivétel nélkül minden hétvégén játszottunk Erdélyben is, ahol bizonyossá vált számunkra, hogy a közönségnek is tetszenek a dalaink, egyre többen éneklik a szövegeinket”
A NÉKED két lemezbemutató koncerttel is készül
Február 5-én Csíkszeredában, az Ólommadárban, február 7-én pedig Gyergyóalfaluban, a Petőfi Sándor Művelődési Házban mutatják be élőben az új dalokat. A Sodor a szél fizikai formátumban is megjelenik, amelyhez elsőként a lemezbemutató koncerteken juthat hozzá a közönség. Az eseményekre szóló elővételes jegyek az In-Time felületén érhetők el.
A NÉKED 2024 tavaszán alakult Gyergyószentmiklóson. A zenekar tagjai: Fodor László (ének, akusztikus gitár), Péter Gellért (dob), György Alpár (gitár), Ioni Eduárd (billentyűk) és János László (basszusgitár).
Zenéjük a pop rock és az indie világából táplálkozik
Alig két év alatt közel 50 élő koncert, Legszebb Erdélyi Magyar Dal jelölés, valamint több mint 50 ezer megtekintés a legnagyobb videómegosztón – mindez jól mutatja, hogy a NÉKED az erdélyi és magyarországi könnyűzenei színtér egyik friss, lendületesen fejlődő szereplője.