


| Előadó: | Csókos Asszony |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Szilágyi László |
|
Zerkovitz Béla |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Operett |
| Címkék: | barát, barátok, bohókás, élet, eleven, érzelmes, filozófikus, gazdag, gazdagság, igaz, jólét, küldetés, lelkis, lemondás, nyomor, pénz, psziché, szabad, szabadság [+] |

Mikor még nem voltam más, csak szegény,
Volt egy bérházban, egy kis szobám
Oh, akkor nagyon boldog voltam én
Sok átvirrasztott vad éjszakán!
A dalnak éltem s szerelemnek
Oly mindegy volt ki a babám
Cuppant a csók, hegedűm zengett,
S dalolt hozzá sok cimborám
Boldog voltam akkor nagyon!
Mi muzsikus lelkek, mi bohém fiúk,
Mi széplelkű gazdag szegények,
Az életünk nem több csak vásári lét,
Az éveink tarka regények!
Mi kacagva sírunk a könnyünk mosoly
Az élettől semmit se várunk,
Mi muzsikus lelkek, mi bohém fiúk...
Csak hangulat minden mi nálunk!
Most úrrá lettem, van szép palotám
s a sok kincs benne mind az enyém
s egy angyali tiszta nő mosolyg reám,
mégis mindig bús vagyok én.
Bár ragyogó minden körülöttem.
Hiányzanak a múlt idők,
a léha nők s a vén gitárom
s a cimborák, hol vannak ők?
Boldogtalan vagyok nagyon.
Nem kell a pompa s nem kell a fény,
bár visszakapnám kicsiny szobám,
bár lennék újra züllött és szegény,
s várnának züllött lányok rám.
Bár lenne az élet álom,
s ha véget ér ez álmodás,
adjátok vissza vén gitárom
jöjj vissza szép legénylakás,
jöjj vissza, elmúlt ifjúság!



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.