dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Pókzsír: Haldokló demokrácia

Pókzsír - Haldokló demokrácia

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Pókzsír
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 2896 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Haldokló demokrácia

Ez már egy másik rendszer,
Azt hittem nekem is ez kell.
Itt végre szabad az ember,
"Nincs gond a megélhetéssel".

Új politika és új arcok.
Egyenlőség mindenek előtt.
De ti odafönt hazugok vagytok,
Az már tudja aki bedőlt

Nincs többé hatalmi kormány, jajj, ezt én nagyon várom.
De sajnos túl sok a botrány, hihetetlen volt ez az álom.
A kellemetlenségekért elnézést kérnek.
A nyakadra tapadva szívják ki a véred.

Ref.:

Ó, a demokrácia sajnos egy érdes vécépapír,
Ha kitörlöm a seggem vele átjukad az ujjam.
De én olyan vagyok persze, aki sokmindent kibír,
Ó, lassan rá kell döbbennem, hogy megint szarba nyúltam.

Igazságos jogrendszer neked,
És még sok minden más
Jól kibasznak úgyis veled
Könyörtelen hivatás

Szabad a sajtó, mindent megírhat,
Csak börtön lesz a vége.
Az újgazdag mindig butulhat
Mert van neki elég pénze.

"Mégtöbb gyár és munkahely", ez még belefér a keretbe.
Munkahelyed a sok külföldi mindenestől megvette.
Elbutulsz és hiszel nekik bólogatsz,és fejet hajtasz
"Igen uram,megértettem" éjjel-nappal robotolhatsz

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás