Előadó: | Hurkatöltő |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Tóth Péter Hogya István Hogya Róbert Stefán János |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Történt egyszer hogy tűzmedve elvtárs
éppen hazafelé igyekezett
egész hétvégén Pikacsu kortárs
megverésében segédkezett
Nagyot fújt és köpött kettőt,
majd így szólt, elég, ennyi voltam
haza kell érnem hogy megnézhessem
a trombitás malacot a Dáridóban
De a világ furcsa és megbízhatatlan
és könnyel tölt el minden maciszemet
tûzmedvénket is már várta otthon
egy mindent elsöprő hadüzenet
Így szólt: Maci! Féljél erősen!
Eljött immár a gonosz óra
Szétrohasztom a szõlõfölded,
aláírás: Mr. Peronoszpóra
Refr: ÓÓÓÓÓÓÓ mostmár hiába minden
ÓÓÓÓÓÓÓ pusztul a világ a küzdelemben
ÓÓÓÓÓÓÓ eljött immár az utolsó óra
ÓÓÓÓÓÓÓ a gonosz lélek, a peronoszpóra
Borász medvénk aggódni kezdett
De a félelem orkánja elkapta õt
Nagyot üvöltve, tüzet okádva
Elõkapta a permetezőt
Reszkess, te mocsadék, szemtelen gomba
kikezdtél velem, bánhatod!
Korrekt első lépésként én
rézgáliccal támadok!
Soha nem tudta meg mi történt
És el se mondhatta, mit látott
A japán isten éppen úgy döntött akkor,
hogy megsemmisíti a világot
Ha néhanapján a hegyen mászkálsz
És dalöl körötted erdő-mező,
a legendát soha el ne feledd
hogy miröl is dalol a permetező
Idén is két napon át tart a Road Movie Live, a Szent István Nap rendezvénysorozat könnyűzenei programja. Augusztus 19-20-án a Műegyetem rakparton hat előadó ad ingyenes koncertet, köztük Ajsa Luna, az Irie Maffia, a Hooligans és a Road.
A program a Road Movie kezdeményezésre épül
Ennek keretében a legnépszerűbb hazai zenekarok és előadók mesélték el kötődésüket Magyarországhoz és a határon túli területekhez, régiókhoz, utcákhoz, terekhez, városokhoz. Sokan megzenésítették személyes történetüket, és az akkor született számok ma is a koncertprogramjaik részét képezik.
Színpadon a Queen-életmű
Augusztus 19-én a programot a Don't Stop the Queen tribute zenekar indítja, amely a Queen életművét viszi színpadra, vegyesen válogatva slágerekből és közkedvelt, de a rádiókban ritkábban játszott számokból.
Hooligans és Irie Maffia koncert is lesz
Őket az elmúlt harminc évben számos slágerrel jelentkező Hooligans követi, majd az este zárásaként az idén húsz éve aktív, tizenegy tagú, zenei sokszínűségéről ismert Irie Maffia lép fel, amely magyar, angol, és gyakran a két nyelvet ötvöző számaival műfajok széles skáláját járja be.
Az augusztus 20-i tűzijáték előtt a fiatal énekes-dalszerző, Ajsa Luna ad műsort, majd az újpesti rapper, Curtis lép színpadra. Az est fő fellépője az ugyancsak nagymúltú rockzenekar, a Road lesz.
Kiemelt kép: Hooligans Facebook