Verse: 1.
Dénes meg Zsolti, unalom ep.
a falra írd ki, jegyezd meg baby
holva a whisky? a füled nyisd ki
ez nem egy sterbinszky karcsi...
irány a balcsi, a kenyerünkre szalcsi
nem kell ide a pizza meg a burger
az arcón púder, van bennünk power
kinek, milyen pulóver? a gyengébbeknek game over
híresebbek leszünk mint a fábry showder
a népszerűségünk megnő mint az áfa
a zakómba nincs vállfa, nem is gyúrtam rá csak szájra
számodra lárma, nekem izgalom
elképzelem, hogy lagzi lajcsi zakójába bújhatom
ezzel felfújhatom a botrányt, mint a kormány
pedig nem is hazudok mint gyurcsány, haverom gyújts már
nézzetek rám furcsán, hogy pénzt kérek a lemezért
asszed, hogy egy internetes fórum bárkinek is fedezék?
a zenémet ott bárminek is nevezzék én leszarom
nem érdekel, hogy éppen ki az aktuális etalon
egy pizza meg egy üveg bor, reppalkohol
unalomból szavakat pakol
Refrén:
Unalom eP, unalom ep
unalom ep unlalom
unalom ep, unalom ep
unalom ep, vágod haver?
A parajdi térség kulturális életének erősítése is cél
Ötállomásos koncertsorozatot tartanak szeptemberben és októberben neves magyar és román zenekarok részvételével a székelyföldi Sóvidéken a térség turizmusának fellendítésére.
A szeptember 12-én kezdődő koncertsorozat célja
Új lendületet adni a parajdi bányakatasztrófa által sújtott térség turizmusának, erősíteni a helyi kulturális életet, és meghosszabbítani az idegenforgalmi idényt.
A koncertsorozat öt, különböző zenei stílust képviselő zenekart vonultat fel
Ezáltal minden korosztály számára tartogat élményeket. Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a rendezvénysorozatot, majd szeptember 20-án az Intim Torna Illegál lép színpadra a parajdi Nemzetközi Töltöttkáposzta Fesztiválon.
Október 3-án a román zenei élet jeles képviselője, az elektronikus zenét és hiphopot román népzenei motívumokkal ötvöző Subcarpati mutatja be egyedi hangzásvilágát.
Október 11-én Pál István "Szalonna" és bandája muzsikál a szovátai Tökfesztiválon. A koncertsorozat október 17-én a Bagossy Brothers Company fellépésével zárul. A koncertek konkrét helyszíneiről később tájékoztatnak.
A rendezvények magyar állami támogatással valósulnak meg, helyi és megyei partnerek közreműködésével.
A koncertsorozat kapcsolódik a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Visit Harghita) által indított, Parajd községet élményturisztikai desztinációként népszerűsítő kezdeményezéshez.
Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a
rendezvénysorozatot
Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor
Folyamatosak az egyeztetések a vállalkozókkal és a lehetséges partnerekkel a turizmus fellendítése érdekében
A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás rendszeresen egyeztet a parajdi turisztikai vállalkozókkal és lehetséges partnerekkel annak érdekében, hogy a Sóvidék újra vonzó, hiteles és sokszínű úti célként jelenjen meg a belföldi és nemzetközi turisztikai térképen.
Július 25-29. között a brit A Rosie World utazó blogger látogatott el a régióba, míg július 28-31. között 25 romániai influenszer és újságíró vett részt sóvidéki utazáson.
A látogatások célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék a térséget, hogy utána hitelesen és sokoldalúan tudják bemutatni olvasóiknak, követőiknek.
Kiemelt kép: Bagossy Brothers Company