


| Előadó: | Gáspár Laci |
|---|---|
| Album: | És mégis forog a föld |
| Megjelenés: | 2007 |
| Hossz: | 4:04 |
| Szövegírók: |
Orbán Tamás Nagy László (Örökség) Gáspár László |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | EMI |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nem bírok várni!
Együtt el kéne szállni!
Most már történhet bármi,
Bennem élsz, (Bennem élsz!)
Ha hozzám érsz. (Hozzám érsz!)
A sportautó velünk úgy száll,
Hogy rossz vagy jó nekünk nincs már.
Csak rólunk szól ez az új nyár,
Mi most kezdodik el.
Refr.
Érezd hát, hogy élsz!
Velem célhoz érsz ma éjjel.
Érezd hát, hogy élsz,
Hogy az élet téged vár!
Érezd hát, hogy élsz,
Hogy a holdra lépsz a fénnyel!
Add hát kezed,
Amíg lehet,
S megyek veled.
RAP:
Tombol a szív már.
Használd ki! Szex vár,
Vad tánc, izgalom.
Ne félj! Nem lesz irgalom.
De mondd, hey-hey-hey,
Bírod-e majd, (Bírod-e majd)
Amikor a tempóm téged is hajt?
Ehh..Uh-ah…
Uh-ah… Baby…
Tuz és hó!
(Remeg tolem tested-lelked.)
Tuz és jég!
(Ma éjjel még meg kell tenned!)
Tánc és szó!
(Ha velem jöttél, el kell menned!)
Táncolj még!
Heeey…
Érezd hát, hogy élsz!
Velem célhoz érsz ma éjjel.
Érezd hát, hogy élsz,
Hogy az élet téged vár!
Érezd hát, hogy élsz,
Hogy a holdra lépsz a fénnyel!
Add hát kezed,
Amíg lehet,
S megyek veled.


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.