


| Előadó: | Belga |
|---|---|
| Album: | Zigilemez |
| Megjelenés: | 2007 |
| Hossz: | 3:34 |
| Szövegírók: |
Jáger Barnabás Bicskei Titusz Kékesi Balázs Tokyo Brown Nacio Herb Freed Arthur |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Warner-1G |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Megrepedt a cső
És nem jön a Jenő
Hideg víz csurog már a nyakamba
De hol lehet Ő
Csak hull az eső
És nem jön a Jenő
Kicsit megbízhatatlan
De jó szerelő
És megbolondulok
És lépni sem tudok
A Jenő nem jön rögvest
Talán jobb, ha elfutok
Nem jön ez a Jenő és így beázunk
Megteltek a vödrök is a padláson
Nálunk most a vízágy valahogy nem menő
Mert nem jött el ez a fasz Jenő
63 forint van a zsebemben
A nagymamáim tablettáit bevettem
Nem adok kaját ma a kutyának
Úgyhogy utálhat, vagy úszkálhat
Szól a csengő
Csak egy kéményseprő
Menjen a kurva anyjába
Ha nem ő a Jenő
Szétbasz az ideg
Ezt mégérthetitek
Jenő nem jött és most az egész lakás
Lucskos és hideg
Nem jön ez a Jenő és így beázunk
Megteltek a vödrök is a padláson
Nálunk most a vízágy valahogy nem menő
Mert nem jött el ez a fasz Jenő
63 forint van a zsebemben
A nagymamáim tablettáit bevettem
Nem adok kaját ma a kutyának
Úgyhogy utálhat, vagy úszkálhat
Halló, ja, helló-helló
Igen, igen, múlthéten izé
Figyi ne haragudj, nem-nem tudtam jönni
Nem, közbejött valami, igen a feleségemnek, a feleségem beteg volt
Ma, há' ma nem jó, nem jó, ma nem jó mer' mindegy nem jó,
Az a lényeg, hogy nem jó, mer' ma máshol dolgozok
Holnap, várjá' megnézem hogy holnap, holnap, ööö, hát, uh, nem jó, nem jó
Holnap megyek Celldömölkre, egy hétig ott leszünk



11. alkalommal tér vissza a Budapest Ritmo, amely a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében kerül megrendezésre 2026. április 9-11. között.
Közép-Európa egyik legizgalmasabb világzenei találkozópontja idén új, kompaktabb formátumban valósul meg: a koncertek és a konferencia programok egyaránt a Magyar Zene Házában kapnak helyet.
A különleges akusztikai adottságokkal rendelkező koncertterem, az Európában is egyedülálló Hangdóm és a csúcstechnológiás hangrendszer mind a butik fesztivál sokszínű zenei világát szolgálják majd a Zene Házában.
A Városliget közvetlen közelsége a nappali szakmai programok és esti koncertek között természetes találkozási pontként és inspiráló környezetként működik.
Fotó: Magyar Zene Háza
A Budapest Ritmo egyszerre fesztivál és találkozópont
Egy olyan tér, ahol a hagyományos és kortárs, a szakma és a közönség, a lokális és globális zenei világok természetes módon kapcsolódnak egymáshoz.
Meglepetésekre hangolva
A tavalyi jubileumi Ritmo pezsgő atmoszféráját továbbgondolva az idei program is olyan előadókat vonultat fel, akik egyszerre teszik otthonossá az újat és izgalmassá a megszokottat. A tizenegyedik Budapest Ritmo csütörtökön egy ingyenes nyitónappal indul a Magyar Zene Házában, ahol három fiatal feltörekvő zenekar debütál meghívott nemzetközi szakemberek és a Ritmo közönsége előtt a showcase program keretében, amely idén is a világzene friss tehetségeit, a zenei gyökerek és kortárs hatások találkozását mutatja.
Fellép a szerb Naked zenekar, akik a Kossuth- és WOMEX-díjas Lakatos Mónika új formációjával, a FolkTrióval kiegészülve a balkáni és roma zenei hagyományokat hozzák közel.
Az utóbbi évek egyik legizgalmasabb hazai zenekara, a fiatal Hakumba is pezsdítő és energikus koncertélményt ígér. A nemzetközi előadók sorát a párizsi Ko Shin Moon vezeti fel, akiknek zenéjében
a tradicionális mediterrán hangszerek és analóg szintetizátorok teremtik meg az egyedülálló pszichedelikus hangzást.
Fotó: Budapest Ritmo
A szombati koncertprogram igazi zenei ritkaságokkal kecsegtet
Három kontinens előadói érkeznek, hogy sokrétegű, magával ragadó hangzásvilágukkal bűvöljék el a Ritmo közönségét. Az estét a balkáni motívumokat érzékenyen újragondoló szlovén Bakalina Velika kezdi, majd különösen izgalmas élményt ígér a dal:um fellépése, akik a dél-koreai folk letisztult szépségét minimalista, kísérletező nyelvre fordítják le.
A nap csúcspontjaként Kubából érkezik a Grupo Compay Segundo: a legendás zenei örökséget életben tartva idézik meg a havannai éjszakák lüktető, időtlen atmoszféráját. Az estéket DJ-program zárja, további fellépők hamarosan.
Fotó: Grupo Compay Segundo/Budapest Ritmo
Két nap szakmai fókuszban a zeneipar
A fesztivál fontos eleme a kétnapos szakmai konferencia, amely nemzetközi és hazai szakemberek részvételével vizsgálja a világzene és a kapcsolódó szcénák aktuális kérdéseit. 2026-ban a program külön hangsúlyt fektet a magyar zeneipar helyzetére, lehetőségeire és nemzetközi kapcsolódásaira, teret adva párbeszédnek, tudásmegosztásnak és új együttműködéseknek.
Kiemelt kép: Budapest Ritmo