


| Előadó: | Steve |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

bee újra itt a szleng veletek
bee furcsa hogy az egész világ reng
ez az a világ rend ahol mindenki fetreng
nem fulldasz meg testvér mer mindenki megment
repkednek a golyók és mindegy kinek ment
kevés a főétel és túl sok a köret
nyisd meg az emailt csatolva a szöveg
itt a hip hop nagykövet a hip hop nagy tömeg
csatold be az övet a nyakadon van a szövet
minden egyes katapult kilötte rád a követ
mint a sztráda a fehér kilóméter követ
fiatal és öreg a zene mindenkit követ
sok fiatal és öreg görget elém követ
én a gyémántot hozom fel te csak a követ
üres duma nálatok itt összerakott szöveg
nem közös a biznisz mer saját utat követ
én a döntőből jöttem te a vigaszágról
de igazából ez nem a reppről szól hanem a kibaszásról
én szeretből csinálom nem hivatásból,nem hivatásból
ha eljátszod a bizalmamat te is levagy szarva
keselyűk a nyomomban pislog rám a sok szarka
éhező világnak felém nyujtott üres marka
a vér kötelez testvér örökre megvagyok varrva
csak punnyadok a parkban repkednek a minuszok
az egész terep tarka lepunnyaszt a karma
az egész telep falka kezeket a falra
az arcom a plakáton, élve vagy halva
átvészelem a telet de jobbat várok a nyártól
a frankó szöveg éltet elpusztulok a nyáltól
régóta vártál de ez durvább lett a vártnál
a parasztok a lábam elé borultak a várnál
volt már veled olyan hogy már magadtól is hánytál?
hogy beszarat az élet de nem lesz hozzá ágytál
beszalad a lényeg a csajod annyit mond hogy bye bye
a lényeg hogy nem fáj már a lényeg hogy nem fáj már
minden egyes méter és minden kurva kétely
az utamba áll saját magam minden egyes éjjel
én mindenemet feltettem és nyertem egy eséllyel
mindenkit megbaszok szépen egyesével
nem ülök le soha mert magasabb vagyok állva
a lábam bent a tálba Isánka összes álma
kenyérre van kenve mint a reklámba a ráma
te csak mondhatod hogy ma de én mondhatom hogy máma
meditál a láma én akkor támadok mikor a gyanakvás a kába
megmondom mi a pálya ezt mindenki kiabálja
az összes divat rája a Wacuumnál a mérce magas mint a Himalája
beee újra itt a szleng veletek
beee furcsa hogy az egész világ reng
ez az a világrend ahol mindneki fetreng
nem fulldasz meg testvér mer mindenki megment
(mindenki megment)



A Kodály Spicy Jazz zenekar a Kodály Zoltán halálának ötvenedik évfordulója tiszteletére rendezett Kodály-emlékév keretében indította útjára zenei projektjét a Music Fashion kiadóval karöltve.
A formáció tagjai (Görögh Dani, Tempfli Erik, Gyöngyösi Gergő, Vendl Máté) olyan profi muzsikusok, akik a jazztől a pop- és rockzenén át a metálig számos műfajban otthonosan mozognak.
A Kodály Zoltán által gyűjtött népdalokat dolgozzák fel XXI. századi szemlélettel, könnyed, instrumentális jazz-stílusban, hogy a legismertebb és legkedveltebb népdalok friss, kreatív és lendületes formában ismét eljuthassanak a közönséghez.
A zenekar első nagylemeze, a “Reloaded” 2018-ban jelent meg, azóta Magyarországon, valamint számos nemzetközi helyszínen is koncerteztek Strasbourgtól Rómán át Marokkóig. A bemutatkozó albumukat Fonogram-díjra is jelölték az év hazai világ- és népzenei albuma kategóriában. Második korongjuk, a “Remake” 2021-ben látott napvilágot, most pedig megérkezett harmadik lemez, a kilenc dalos “Restar”.
“A dalokat a zenekari tagokkal, Erikkel, Mátéval, Gergővel közösen álmodtuk meg. A lemezt Subicz Gábor hangszerelte, továbbá hatalmas segítségünk volt Vastag Gábor Vasti, aki elképesztő hátteret adott a munkánknak, óriási tudással és hangulattal járult hozzá. A Restar egyetlen vendégét Ádám Peti jelenti, aki egy igazán tehetséges zenész barátom. Ő az, akiről sosem tudom előre, hogy milyen hangszeren fog játszani, mert minden alkalommal mást vesz a kezébe, mindig valami újat hoz létre. Ezúttal a lemez utolsó, meglepetés számát remixelte meg, érdemes meghallgatni, én személy szerint imádom az eredményt.” – kezdte az Artisjus-díjas Görögh Dani.
“Azért a Restar címre esett a választásom, mert ez szorosan kapcsolódik a tartalomhoz, a lemez ugyanis a Háry János Operához kötődő népdalokat dolgozza fel. Szerettem volna, ha a borító is ezt tükrözi, így született meg a képzeletbeli Háry Jánosunk, aki egy motoron suhan át a mezőn.” – tette hozzá a zenekarvezető.
“A dalok sorrendjét úgy alakítottuk, mintha egy koncertet játszanánk végig: az album egy ütős nyitással indul, majd fokozatosan lazuló, könnyedebb és lassabb számok következnek, hogy a hallgató egy teljes zenei ívet élhessen át.
A végére pedig – ahogy már említettem - becsempésztünk egy meglepetést is, hogy mindenki végighallgassa a lemezt, és a hallgatás élménye valóban izgalmasan záruljon.” – zárta végül.
“Dani gyerekkori barátom, úgyhogy nagyon örültem, amikor megkeresett. Az egész munka rendkívül gördülékenyen zajlott, és csak minimális, de annál hasznosabb instrukciókat kaptam tőle. Izgalmas volt úgy dolgozni, hogy nem ismertem mindegyik zenekarbeli muzsikust - bár a bandát igen -, ezért nagyon ‘általánosan’ kellett fogalmaznom. Dani többször is elmondta, hogy ne aggódjak, úgyis majd megváltoztatnak mindent, amit írtam. Örülök, hogy végül nem így lett!” – kezdte Subicz Gábor.
“Bátor vállalásnak tartom ezt a lemezt. Kodályhoz - mint bármelyik nagy mesterhez - nehéz jól nyúlni, elsősorban a köré rakódott, nem zenei információnehezékek miatt. Szabad-e ilyet csinálni? Szerintem igen, és kifejezetten fontos is. A végeredmény egy nagyon élettel teli, lendületes anyag lett.” – tette hozzá.
“Danival már számos projektben dolgoztunk együtt, mindig nagyon gördülékenyen ment a munka.
Általában sejtjük, mit akar a másik, talán azért is, mert széles metszete van a zenei ízlésünknek. Szerintem éppen ezért esett rám a választása, amikor dub-remixet kellett készíteni az egyik dalból.
Azt hiszem, annyi információval hívott fel, hogy: ‘Van egy szám a készülő lemezen, ami dub-ért ordít, és eszembe jutottál…’ Effajta megtiszteltetés ritkán ér, így azonnal igent mondtam.” – árulta el Ádám Peti. “Pár nap örömteli munka után megszületett az első verzió; a második pedig már a végleges lett. Rendkívül élveztem az elkészítését, A nyers felvételek kiváló minőségűek voltak, és valóban könnyű volt a dub műfajhoz igazítani őket. Persze pár sáv végül nem került felhasználásra, némelyik komoly átalakuláson ment keresztül, és néhányat én adtam hozzá az eredeti csokorhoz. Ez a zsáner eleve különleges helyet foglal el a szívemben, de ez a dzsesszes, népdalos fúzió szerintem nagyon szépen felturbózza a hangzást. Jó hallgatózást kívánok mindenkinek a teljes lemezhez!” – nyilatkozta Peti.
Fotó: Kodály Spicy Jazz