Előadó: | Für Tibor (Tibbah) |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Für Tibor Hámori Péter Für Attila Kámán Béla |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Tibbah km. Rydu - Rekviem
Cof
Folyamatosan antiszociális érzések képződnek bennem
Az életben eddig sem leltem az örömem a körömet hiába futottam
Ökölbe szorított kézzel az égre szegezve hogy ezt ne!
Képtelen ötletekbe menekülne előle de nem menekülhet el tőle
Mert életét hálózta teljesen körbe és dőlne a tőrbe ha jelleme tőrne
Ne mindennek dőlj be előtte nézzél mőgéje épp ésszel érzel e valamit érte
És van e értéke meg mi a mértéke
Most nem lehet szempont hogy tőled kérték e
Átértékeled az életet mégegyszer még egyszer kétszer futsz neki
Aztán a világból futsz te ki mert rájössz hogy fuccs neki
Barátok úgyse ti az egészen más vmi alamizsnát kéne hajítani a szeretetnek
Nem kéne oly teret adni nagyon már a szerepednek addig tolja úgyis majd a falak berepednek
Tibbah
Rekviem az álmokért
Az ért károkért
Csavargó gyermekért
Szétment párokért
Kallódó emberért
Eltűnt tárgyakért
Szánalmas életért
Tiltott vágyakért
Őrült srácokért
Perverz lányokért
Lopott pénzekért
Olcsó párlatért
Tiltott kenderért
Kárhozott lelkekért
Egyet érted is az ember ennyit ér
Phat
Jó féleim gyűljetek körém egy talpallatnyi Földet alám csakis ragyogó Napot fölém
A Hold és a csillagok vezessenek az utamon szálljon fel a köd a homályból tisztuljon a tudatom
Most csak érted szól a zene érted szól a szöveg érted száll a májkomba a rímedből egy köteg
Ne a játékost utáld a játékot gyűlöld a hazugságra alapozott mocskos ártó szándékot
Angyalok őrizzék minden árva álmát kik reggelente nap mint nap átélik a drámát
Tévesszen célt minden áldozatra kilőtt töltény kik tűzparancsot adnak őket sújtsa ősi törvény
Gyere le a cuccról ha már úgy érzed ő szív téged hagyd a piát ha betegséggé vált a szenvedélyed
Én haladnék de túl erős a szembe szél mért csak nekem tűnik halottinak a sok szent beszéd
Hulljon az égből a kibaszott pénz arany meg olaj az utcára had örüljön a sok hiéna hogy lesz medál a fuxára
Testvér ki mikor hazudtál nekem a szemebe köptél kivánom neked hogy élj örökkén, ámen
Az Obituary 40 éves múltjában többször járt már nálunk, legutóbb tavaly a Sepultura vendégeként léptek színpadra, hogy velőt rázó dalaikkal megmozgassák a magyar közönséget. Július 30-án azonban ismét visszatérnek, hogy a Dürer Kert nagytermében adjanak felejthetetlen koncertet.
Az Obituary már 1984-ben füstbombákkal várta a közönséget a koncertjén
Az Obituary 1984-ben alakult Executioner néven. A helyi tampai bandák, mint a Nasty Savage és a Savatage, valamint a korai Metallica és Slayer hatására a Tardy fivérek a garázsukban zenekart alapítottak, majd korán színpadra is léptek. Bár a tagok többsége még fiatalkorú volt, a koncerteken már ekkor is érett előadással, dobemelvényekkel, füstbombákkal várták a közönséget.
A zenekar azóta sem adott lejjebb az élő fellépések hangulatából
Akik követik a munkásságukat tudhatják, hogy soha nem kell félgőzre és visszafogottságra számítani egy Obituary műsor közben. Sosem hajszolták az elismeréseket vagy a közösségi média népszerűségét, és sosem törődtek a trendekkel.
11 stúdióalbumon és számtalan koncerten vannak túl, mégis
megmaradtak a gyökereiknél: az emberileg elképzelhető legdurvább zenék egyikét játsszák és ezzel világszerte hűséges rajongótábort építettek.
A 2017-ben kiadott Obituary self-titled lemezük akkor jelent meg mikor a death metal épp reneszánszát élte és ennek köszönhetően a régi rajongók mellett újak is felfedezték, milyen erő lakik a zenekarban. Ennek bizonyítéka volt például a Slayerrel közös európai turné is.
A zenekar 2023-ban újabb lemezt jelentetett meg, a A Dying of Everything mindent hoz, amit az Obituarytól elvárhatunk: thrash („Barely Alive”), groove („The Wrong Time”, „My Will to Live”) és a mindent lehengerlő hangulat is ott van a dalokban.
A zenekar kötődése Magyarországhoz nemcsak a korábban itt megtartott koncertek miatt erős, hanem a Gróf Balázs által nekik gyártott videoklipek is segítik, hogy a banda biztosan jó szájízzel, erős műsorral érkezzen Budapestre.
A hazai közönség az Obituary által teremtett atmoszférából már többször részesült, de a legutolsó lemez dalai július 30-án kapnak igazán teret, hiszen ezúttal egy headliner bulival vár mindenkit a Dürer Kertben a zenekar.
Fotók: Obituary x Live Nation Magyarország