Előadó: | Sziámi |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Müller Péter Iván Gasner János |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Harminckét bites lettem én,
vár csetszobán egy kőkemény
tere-
fere,
előttem csésze zöld tea,
épp tegnap lett bekötve a
netünk
nekünk.
Harminckettő nőtt, fogy ma már,
csudának hullik, hogyha már
fogant
fogam?
Lehettem volna, s lettem is
poéta, Teremtőm, segíts
terem-
tenem!
Mert jó, ha jő egy illető,
egy nőnemű, egy ihlető,
ki in-
spirál.
S ki dallal együtt megfogan
Spirálon így győz sportosan
kettős
spirál.
S még jobb, ha csetre látogat
költőnk, kit bámultunk sokat,
s utat
mutat,
üveggolyót gurít legott,
amellyel ő a csillagot
kité-
ríté.
Sok évig jöttek gyermekek
ihletből vers helyett, s a lant
pihent
alant.
Sok évig ringattam nagyon,
hogy egy napon majd folytatom,
mit ír-
ni bírt,
s mit elvétett e váteszem,
a sínt azt én jóváteszem
barát
gyanánt...
De: immunrendszer-ellenes,
ha szándékolt és nyers a vers-
csere-
bere:
a holt költő felültetett,
a hűlt tetem beültetett
szívet
kivet.
Magam, bizony a csetszobán,
S már nyíg utánam ostobán
majom
csajom.
Hogy túlélőshowt bír-e majd
vagy fejet szépen sínre hajt
e vén
legény?
-Ha lejjebb száll a hőfokom,
azt bárkinél előbb fogom
gyaní-
tani.
Le is olvasom emberül,
s ki jókor jobbra szenderül,
fölül
kerül:
az adja meg jobblétemet,
ki majd J.A. fölé temet
körül-
belül.
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik