


| Előadó: | Szalóki Ági |
|---|---|
| Album: | Cipity Lőrinc |
| Megjelenés: | 2006 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Lamm Dávid Tradícionális |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Folkeurópa |
| Stílus: | Gyerekdal |
| Címkék: | Keressük! |

Tegnapelőtt kertembe'
lyukat ásott az ürge,
megállj, ürge, megleslek,
kendermadzagra kötlek.
Kertembe' volt egy dinnye,
s azt az ürge megcsípte,
megállj, ürge, megleslek,
kendermadzagra kötlek.
Három huszas, látod-e?
Ha megiszom, bánod-e?
Hogy ne bánnám édesem,
mikor veled keresem.
Nosza legény a táncba,
itt a leány, szedd ráncba!
Ugrasd-forgasd, mint orsót,
köszöntsd reám a korsót!
Piros alma, ne gurulj,
ne gurulj, de ne gurulj.
Piros alma, ne gurulj,
kisangyalom, ne búsulj!
Bizony, nem búsulok én,
tudom, tied leszek én,
ej-jajajaja
tied leszek valaha!
Nincs édesebb, mint a méz,
ki mit szeret, arra néz.
Lám én szőkét szeretek,
ha ránézek, nevetek.
De ő vissza nem nevet,
attól félek, nem szeret.
Szembe-szembe, ha szeretsz,
ha nem szeretsz,
elmehetsz!



Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.
A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.
Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen
a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be
a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.
November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket.
November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.
December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég
A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.
Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig
a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.
Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.
Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.
Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.
December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik