


| Előadó: | Hooligans |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Csak egyszer élsz, mire vársz?
Hát használd ki tombolj és játsz
Tedd meg azt, amire vágysz!
Élvezd a percet és élvezd, hogy itt jársz
Csak kölcsönbe kaptuk a Földet
Hát tapasztalj, alkoss többet!
Mert tudod jól, hogy aki mer az nyer.
Tiéd a szíved a leked a tested a fegyver...
Ez a nagy kaland amire vágysz
Hát kóstolj és érezz és játssz!
Tegyél, tegyél többet és élj!
Légy te a hangszer a húr, hogy mindig zenélj!
Lehet, hogy csak egyszer élsz
De tiéd lehet bármit kérsz
Ha szabad vagy és szállni se félsz
Csak tépd le a láncot és célhoz érsz!
Bulizz, bulizz, bulizz, bulizz TÖBBET!
Pörögj, pörögj, pörögj, pörögj TÖBBET!
Most kell, hogy érezd, hogy bármit megélhetsz
Engedd, hogy vigyen a láz és ne fékezz
Mikor a színpad előtt magadra lelsz
Éldd meg, hogy csak Tiéd most ez a perc!
Lehet, hogy csak egyszer élsz
De tiéd lehet bármit kérsz
Ha szabad vagy és szállni se félsz
Csak tépd le a láncot és célhoz érsz!
Bulizz, bulizz, bulizz, bulizz TÖBBET!
Pörögj, pörögj, pörögj, pörögj TÖBBET!
Mondd, hogy élni kell!
Törj a csúcsra fel!
Neked így jó
Amíg Neked így jó....
Lehet, hogy csak egyszer élsz
De tiéd lehet bármit kérsz
Ha szabad vagy és szállni se félsz
Csak tépd le a láncot és célhoz érsz!
Bulizz, bulizz, bulizz, bulizz TÖBBET!
Pörögj, pörögj, pörögj, pörögj TÖBBET!


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha