dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Bedhy: Így legyen

Bedhy - Így legyen

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Bedhy
Album: Keressük!
Szövegírók: Bácskay Zsolt
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 5987 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Így legyen

Tudom rég nem hallottál rólam,
sok éve már.
Jártam pár helyen,
van úgy, hogy menni kell.

De bármerre indultam el az útra,
újra vár
egy érzés rám talált,
azóta jön velem.

Velem volt a csendben, zajban
egy soha el nem múló dalban.
Velem van, mert hidd el, a zene az életem
(a zene az életem)

A zene örök mindig tudtam,
felemel és vágyom rá, hogy így legyen,
hogy így legyen,
hogy újra érezzem.
(újra érezzem)

Amikor a fények gyúlnak
és a hangok el nem múlnak
a végtelen, a végtelen,
újra él bennem

Vágyom, hogy érezd minden dalban
csak tiéd
A hangom rád nevet, lehet, hogy
ennyi kell
(nekem csak ennyi kell)

Remélem néhány kedves dallam
már benned él
Elhalkul talán,
de sohasem tűnik el.

S veled lesz a csendben, zajban
egy soha el nem múló dalban
Veled lesz és hidd el,
még neked is jó lehet
(neked is jó lehet)

A zene örök mindig tudtam,
felemel és vágyom rá, hogy így legyen,
így legyen,
hogy újra érezzem.
(újra érezzem)

Amikor a fények gyúlnak
és a hangok el nem múlnak
a végtelen, a végtelen,
újra él bennem
(újra él bennem)

Ma is csak ez lennék
a zenében élek rég
Százszor is így tennék
Ha újra kezdeném
(újra kezdeném)

A zene örök mindig tudtam,
felemel és vágyom rá, hogy így legyen,
hogy így legyen,
(így legyen)
hogy újra érezzem.
(újra érezzem)

Amikor a fények gyúlnak
és a hangok el nem múlnak
a végtelen, a végtelen,
újra él bennem
(újra él bennem)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Presser Gábor, a Csík Zenekar és Beck Zoltán is fellép a pécsi Kodály Központ 15. jubileumi évadában

Népszerű előadókkal ünneplik a pécsi Kodály Központ fennállásának 15. évfordulóját


Presser Gábor, a Csík Zenekar, Bősze Ádám, Beck Zoltán és Grecsó Krisztián is fellép a pécsi Kodály Központ ősszel induló évadában abból az alkalomból, hogy idén ünneplik a kimagasló akusztikájú hangversenyteremnek otthont adó épület megnyitásának 15. évfordulóját.



Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor

 

A létesítmény az elmúlt másfél évtizedben a magyar és a nemzetközi kulturális élet meghatározó helyszínévé vált, mindeddig 1,24 millió látogatót fogadott.

 

Az évad 2025. szeptember 1-jén a Pannon Filharmonikusok városnapi díszhangversenyével indul és 2026 júliusában, a Zsolnay Fényfesztivállal zárul.

 

Az évadban számos nagyszabású esemény várja a közönséget


Köztük a StEfrem & Deva koncertje, a Verbier Fesztivál Kamarazenekarának előadása, a Csík Zenekar és Presser Gábor Adagio produkciója, valamint a legendás amerikai gitáros, Victor Wooten és családja, a Wooten Brothers fellépése.

 

Az évfordulóhoz kapcsolódóan december 13-án a családoké lesz a főszerep


Varró Dániel meséli el a gyerekeknek Csajkovszkij Diótörőjét, lesz humoros "Kodály-túra" Köles Ferenc vezetésével és a programban szerepel Bősze Ádám "Muzikális bestiák" előadása is.


Ezen a napon meglepetés-flashmobok és Beck Zoltán-Grecsó Krisztián: Szeretet vessző béke című lemezbemutatója várja a közönséget.


Henri Gonzo Bob Dylan-estje, valamint építészeti kulisszatitkok Keller Ferenc, Hőnich Richárd és Sólyom Benedek építész-tervezők tolmácsolásában is várják a látogatókat. 



Fotó: Henri Gonzo

 

A Pannon Filharmonikusok az évadra két exkluzív programmal készül


Verdi Aida című operájának bemutatójára október 18-án, majd a terem egykori nyitónapján, december 16-án díszhangversenyre várja a közönséget, amely Kodály Zoltán-műveket is hallhat.



Fotó: Pannon Filharmonikusok Facebook


A Kodály Központ a megnyitása óta 2684 eseménynek adott otthont


Programkínálata a kezdetektől a sokszínűségre épít: a világhírű komolyzenei koncertektől a pop-, rock- és jazzprodukciókon át színházi előadásokig és táncművészeti estekig számos műfaj megtalálható a repertoárban.

 

Az intézmény üzemeltetője mellett a Pannon Filharmonikusok és a Filharmónia Magyarország rendez rendszeresen koncerteket az épületben.

 

Az elmúlt években mások mellett Al di Meola, Mike Stern, Jan Garbarek, Richard Bona, Tommy Emmanuel, Yamato, Avishai Cohen, Presser Gábor, Dés László, Lajkó Félix, Pintér Béla Társulata, Alföldi Róbert, a Magyar Állami Népi Együttes, a Duda Éva Társulat és a Pécsi Balett is fellépett a pécsi kulturális főváros program elemeként létrehozott épületben.


Kiemelt kép: Presser Gábor Facebook oldala

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás