


| Előadó: | Varga Zsuzsa |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Varga Zsuzsa |
|
Kovács Péter |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Elektro-pop-rock |
| Címkék: | Keressük! |

Fel a kezet,
Úgy sincs jobb üzenet,
Vedd a jelet, ellök az égig, lehet,
Van bemeneted? Akkor is zúzunk,
ha mindig ugyanaz lesz a tablón,
Van kimeneted? Akkor is zúzunk,
ha a rádióból is csak zaj szól
aki hallja, adja át,
hiába tiltanák,
aki hallja, adja tovább…
Fel a kezet,
Közben meg nyisd a füled,
Fogd a fejed,
Ha másra vettél jegyet
Fel a kezet, akkor is ott leszek,
Ha felgyújtod a lemezjátszót,
Vedd a jelet, hány mega kell neked,
hogy szétüsd a TV-t, s mondd a jelszót?



2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.
Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.
Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás
A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket.
A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget.
A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.
Aki az intimebb pillanatokat keresi, annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt. A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.
A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.