dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Metró: Bábel

Metró - Bábel

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Metró
Album: Keressük!
Szövegírók: S. Nagy István
Zeneszerzők: Schöck Ottó
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 6173 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Bábel

Oh mi e ház, egy elvarázsolt kastély.
Az ablakok nyitva és les mi ránk sok-sok veszély.

Száz torokból úgy feltör a hangorkán.
Ha így megy ez mindig, jaj mi vár rám.

Lenn az utcán az autóbuszok zúgnak.
A villamos csenget és hány kutya mindig ugat.

Rádió szól és repcsi sűvít ott fenn.
Megőrülök, csendes helyet kell keresnem.

Bábel ehhez képest csendes, finom családi ház.
Ott se tudták, ki mit mondott, mégis olyan más.

Bábel olyan távol, el sem hiszed, milyen közel.
Százszor újra felépítjük. Óh miért kell?

Bábel ehhez képest csendes, finom családi ház.
Ott se tudták, ki mit mondott, mégis olyan más.

Bábel olyan távol, el sem hiszed, milyen közel.
Százszor újra felépítjük. Óh miért kell?

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

VeszprémFest: Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép jövőre

Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.

 

 


- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.

 

A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.



 

- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.

 

A VeszprémFest 2026-os programjai

 

A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.

 

A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.



 

Veszprémbe érkezik a Kraftwerk

 

Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.

 

A zárónapon a Pink Martini ad koncertet

 

A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.



 

A VeszprémFest kísérőrendezvényei 


Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.

 

Fotók: Veszprémfeszt

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás