


| Előadó: | Kérdőjel |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Vasváry-Tóth Tibor |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Végtelen műve a teremtésnek,
Elkészült, de a Földön nem lett béke!
Jogot kaptál ember, hogy visszahódítsd azt;
Ha betöltöd ezt a Földet, a Sátánnak hely nem marad.
Így lesz aztán, aranyló, nyitott békesség.
A hang, mit kaptál, Istenre mutat:
Sóvárog minden teremtmény egy dalt,
Mit csak Ő hall!
Színes-színfolyó, ömlik majd szerteszét,
Második oldala lényemnek az idő kerekén
Mozdul és áll, minden, kit alkottál,
A napok újra leperegnek ― mit testben csináltál,
Követ majd a Fény, és keresztülcikáz,
Minden gyenge pillanatot emléke megbán.
Angyal, száll, és térden áll:
Az Úré itt ez a Szellem ― Vigyétek át!
Az Úré lesz ez a Szellem ― Fogjátok hát!
A felhőkön át ― Ragadd át!
Utolsó állomás, és arcokat látok:
Kik éltek-haltak, egy szobában mind megtalálom.
Sarokban a Napfény, és milliárd csillag,
De a gyertyatartó lángja mindent eltakar!
Folyton érezzük már az Úrnak útját,
A tóban képek vannak ― vissza száguldás!
Angyal szól: Így van jól!
Az Úré lesz ez a gyermek ― Vigyétek át!
Az Úré lett ez az ember ― Fogjátok már!
A felhőkön át ― ki, és át!
Lényem már superman, azaz megdicsőült!
És az alap, mit Te vetettél, bennünk most egyesült!
Testem is feltámad! A Hádesz nyitva áll!
Ajtó, rajta mosolygás, és a térben egy robbanás!
Amott, bölcs szüzek, vidáman nevetnek,
Testük, ragyogásban ég; nagy most az ünnep!
Semmit nem tudunk már, hiszen emléke sincs meg
A sok szenvedésnek, gyötrelemnek, s halálfélelemnek.


Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása.
A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.
Diszkó a javából – mai csavarral
Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással.
Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre.
A dal egyszerre romantikus és önironikus
„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.
Új klip – új fejezet
A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.
Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép
A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.