dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
!Hfhg!: Lehetett volna

!Hfhg! - Lehetett volna 18 éven felülieknek!

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: !Hfhg!
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5156 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Lehetett volna

Egy hóval borított fagyos téren,
Ültünk ketten a Moszkva téren.
Borral a kézben a nyarat vártuk,
Az égen a napot már régen láttuk.
Kiborultam aznap este,
A szemem a lány fenekét leste.
Ráfagyott a nyál a szám szélére,
Nem értem el az ital végére.

Nem törődtem a friss sebeimmel,
Sose bírtam az ösztöneimmel.
De más idők voltak akkor,
Mindig otthon voltam reggel hatkor.
Sose szégyelltem énekelni,
A seggfejek sem agyonverni.
Nem féltem se vaszsaruktól,
Sem a kormánytól, sem kopaszoktól.

Lehetett volna szép barátnőm,
Ha nem lett volna a lelke kőből.
Lehetett volna sok barátom,
Ha jövőt is olyan szépen látom.
Lehetett volna büszke apám,
Ha nem hasonlítottam volna rá.
Lehetett volna minden jó,
Ha nem forogna a földgolyó.

Refrén.
Lehetett volna minden jó,
Ha nem forogna a földgolyó.
Álom, óceánok, kishajó,
Lehetett volna kurva jó.
Itt nincsen más csak a szartenger,
Körülöttem sok szar ember.
Nincsen más mit tehetnék,
Egy kiló gyógyszert megehetnék.

Nem vár rám senki sem,
Nem vár rám semmi sem.
Mi a fenének nézzek előre,
Ha csak a ködöt látom belőle.
Bent sincs meleg,
Csak a hideget érzem.
Sebes a lelkem,
Ó elvérzem.
Betölt mindent a halál szaga,
Nem hatott meg az élet szava.

Refrén.
Lehetett volna minden jó,
Ha nem forogna a földgolyó.
Álom, óceánok, kishajó,
Lehetett volna kurva jó.
Itt nincsen más csak a szartenger.
Körülöttem sok szar ember.
Nincsen más mit tehetnék,
Egy kiló gyógyszert megehetnék.

Azt mondják, az idő megszépíti az emlékeket,
Bár belőlem nem hoz mást elő, csak rémképeket.
Azok a felejthetetlen szép pillanatok, amik a feledésbe merülnek,
Képeim az arcodról, egy régi füzetbe kerültek.

Refrén.
Lehetett volna minden jó,
Ha nem forogna a földgolyó.
Álom, óceánok, kishajó,
Lehetett volna kurva jó.
Itt nincsen más csak a szartenger,
Körülöttem sok szar ember.
Nincsen más mit tehetnék,
Egy kiló gyógyszert megehetnék.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Budapest Ritmo 2026 – Időtlen hagyományok, kortárs energiák Kubától Dél-Koreáig

11. alkalommal tér vissza a Budapest Ritmo, amely a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében kerül megrendezésre 2026. április 9-11. között. 





Közép-Európa egyik legizgalmasabb világzenei találkozópontja idén új, kompaktabb formátumban valósul meg: a koncertek és a konferencia programok egyaránt a Magyar Zene Házában kapnak helyet.

 

A különleges akusztikai adottságokkal rendelkező koncertterem, az Európában is egyedülálló Hangdóm és a csúcstechnológiás hangrendszer mind a butik fesztivál sokszínű zenei világát szolgálják majd a Zene Házában. 


A Városliget közvetlen közelsége a nappali szakmai programok és esti koncertek között természetes találkozási pontként és inspiráló környezetként működik.



Fotó: Magyar Zene Háza


A Budapest Ritmo egyszerre fesztivál és találkozópont


Egy olyan tér, ahol a hagyományos és kortárs, a szakma és a közönség, a lokális és globális zenei világok természetes módon kapcsolódnak egymáshoz.

 

Meglepetésekre hangolva

 

A tavalyi jubileumi Ritmo pezsgő atmoszféráját továbbgondolva az idei program is olyan előadókat vonultat fel, akik egyszerre teszik otthonossá az újat és izgalmassá a megszokottat. A tizenegyedik Budapest Ritmo csütörtökön egy ingyenes nyitónappal indul a Magyar Zene Házában, ahol három fiatal feltörekvő zenekar debütál meghívott nemzetközi szakemberek és a Ritmo közönsége előtt a showcase program keretében, amely idén is a világzene friss tehetségeit, a zenei gyökerek és kortárs hatások találkozását mutatja.

 

Fellép a szerb Naked zenekar, akik a Kossuth- és WOMEX-díjas Lakatos Mónika új formációjával, a FolkTrióval kiegészülve a balkáni és roma zenei hagyományokat hozzák közel.


Az utóbbi évek egyik legizgalmasabb hazai zenekara, a fiatal Hakumba is pezsdítő és energikus koncertélményt ígér. A nemzetközi előadók sorát a párizsi Ko Shin Moon vezeti fel, akiknek zenéjében 


a tradicionális mediterrán hangszerek és analóg szintetizátorok teremtik meg az egyedülálló pszichedelikus hangzást.

 


Fotó: Budapest Ritmo


A szombati koncertprogram igazi zenei ritkaságokkal kecsegtet


Három kontinens előadói érkeznek, hogy sokrétegű, magával ragadó hangzásvilágukkal bűvöljék el a Ritmo közönségét. Az estét a balkáni motívumokat érzékenyen újragondoló szlovén Bakalina Velika kezdi, majd különösen izgalmas élményt ígér a dal:um fellépése, akik a dél-koreai folk letisztult szépségét minimalista, kísérletező nyelvre fordítják le. 


A nap csúcspontjaként Kubából érkezik a Grupo Compay Segundo: a legendás zenei örökséget életben tartva idézik meg a havannai éjszakák lüktető, időtlen atmoszféráját. Az estéket DJ-program zárja, további fellépők hamarosan.

 


Fotó: Grupo Compay Segundo/Budapest Ritmo


Két nap szakmai fókuszban a zeneipar

 

A fesztivál fontos eleme a kétnapos szakmai konferencia, amely nemzetközi és hazai szakemberek részvételével vizsgálja a világzene és a kapcsolódó szcénák aktuális kérdéseit. 2026-ban a program külön hangsúlyt fektet a magyar zeneipar helyzetére, lehetőségeire és nemzetközi kapcsolódásaira, teret adva párbeszédnek, tudásmegosztásnak és új együttműködéseknek.


Kiemelt kép: Budapest Ritmo

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás