


| Előadó: | Mango |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Halmai Gábor |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Valami történt itt belül velem
Érzem hogy titokban őt figyelem
Annyi mindent mondanék de mégsem tehetem
Álmomban kezed a kezemhez ér
Éget a láz pedig hideg a szél
S ha téged látlak ez az érzés mindig visszatér
Ez egy őrült szerelem
De annyira kell nekem
Úgy tombol bennem a tűz
A szívemben lángol
És lehetsz most bárhol
Egyszer úgyis a karodba űz
Ez egy titkos szerelem
De így is kell nekem
Bár érzem hogy nem vagy enyém
Örökre feledem
Ha itt leszel velem
És többé soha nem búcsúzol el
Valóra válhat még talán
Hogy eljössz egy új nap hajnalán
Ez ami éltet, csak téged várlak igazán
Álmomban kezed a kezemhez ér
Éget a láz pedig hideg a szél
S ha téged látlak ez az érzés mindig visszatér
Ez egy őrült szerelem
De annyira kell nekem
Úgy tombol bennem a tűz
A szívemben lángol
És lehetsz most bárhol
Egyszer úgyis a karodba űz
Ez egy titkos szerelem
De így is kell nekem
Bár érzem hogy nem vagy enyém
Örökre feledem
Ha itt leszel velem
És többé soha nem búcsúzol el


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton