Előadó: | Prosectura |
---|---|
Album: | hölgyekrül, urakrul és az baszásrul... |
Megjelenés: | 2009 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Imre Norbert Polgár Tamás |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | HMR Music Kft. / EDGE Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Télapó ittas
Dagadt a mája
Fél a cipöje
Bűzlik a szája
Rák, rák végbélrák
Rajta piros anorák
Két szarvas húzta, felborította
Jól megtaposta, le is hugyozta
Hajj-hajj-halihó
Be is szart a télapóó
A hó helyett ez a kurva esô szakad
A télapó is hol a faszomba marad
Biztos be-be-be-beszorult a kéménybe
Igen, mert elveszett a térképe
Refr.
Elbaszott egy karácsony
Elbaszott egy karácsony
Nem tudom mi van, de semmi sem sikerül
Minden szomszéd jó nagy ívben kikerül
Csillagszóró és lángrakapott vattaszakáll
Füstölgô fenyô és kiégett öröklakás
Refr.:
Elbaszott egy karácsony
Elbaszott egy karácsony
Az ünnepi vacsora is remekül sikerült
Mindent megettünk majd újra kitettük
A sok sörtôl fekve okádik a díszes család
Bassza meg a Mikulás a karácsonyát
Elmúlt a karácsony
Elmúlt a karácsony
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik