Előadó: | FankaDeli |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kőházy Ferenc (FankaDeli) |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Feri ébredj már fel, Repp LP, reppeljé
tessék nyomjad ha ez vált az életeddé
ez az intro, Kőházy Gringo
Ganxsta Ferenc berettával fedez
dob egy píszt meg egy fakkot
maszkban rabolja ki a bankot
bling blinget pimpelek fuxolva
Kojsz ha valaki nem tapsol rúgd orba...
ez nem a norba nem is a kezdet
ma este én dílelem bítre a krekket
a Gőzzel a Ssabival a Siskával
ez nem egy krisnás dal nem is a himnusz
pici fikusz az egódnak egy mínusz
magamról beszélek mégis te pirulsz
Suppah Wherdee kettő az egyben
számban a rutin kezemben a tekken
Maszkura háborgat cilinderben
az van hogy Feri reppben verhetetlen
jóvan hívjál ki fríben te emszí
itt bót van nem shop negró nem kendi
rettentő reppkendő rapboltból rapneked
minden rapruha egykutya mégis megveszed
egyéni stílus nincs az egyenruhában
okoskodsz csak az baj, hogy egyre butábban
te csak kopizol míg a Kopival szotyizok
magyar lócitrom, meló helyett hokiztok
nyomod a gombot azt kapod a cédét
szívod apád, anyád vérét
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik