dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Első Emelet: Szexpedíció

Első Emelet - Szexpedíció

off off off off off
Naplemez
Előadó: Első Emelet
Album: Naplemez
Megjelenés: 1988
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Bogdán Csaba
Szentmihályi Gábor
Patkó Béla
Zeneszerzők: Geszti Péter
Kiadó: Hungaroton-Favorit
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 10280 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szexpedíció

Nézd, itt vagyok, hogy végre felfedezz.
Én indulok, hát ne is védekezz.

A paplan habos hullámtengeren,
Ma partra szállok nálad meztelen.

Várj, ide felszerelés nem kell!
Csak ami nem takar el! Hé!

Hé, ne félj, itt minden csak játék,
Testközelben így lesz a jó.

Se tér, se kép, de térkép se kell még,
Jó úton a sexpedíció.

Részed leszek, a földrészed leszek,
Égi testeden el nem tévedek.

Az éj félmeztelen, de az éjfél meztelen,
Mire a titkok völgye megnyílik nekem.

Szédít a trópusi forró táj,
Ahova engem hoztál.

Hé, ne félj, itt minden csak játék,
Testközelben így lesz a jó.

Se tér, se kép, de térkép se kell még,
Jó úton a sexpedíció.

Hé, ne félj, itt minden csak játék,
Testközelben így lesz a jó.

Se tér, se kép, de térkép se kell még,
Jó úton a sexpedíció.

Szédít a trópusi forró táj,
Ahova engem hoztál.

Hé, ne félj, itt minden csak játék,
Testközelben így lesz a jó.

Se tér, se kép, de térkép se kell még,
Jó úton a sexpedíció.

Hé, ne félj, itt minden csak játék,
Testközelben így lesz a jó.

Se tér, se kép, de térkép se kell még,
Jó úton a sexpedíció.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Springfest: tavaszi fesztivált rendez az Őrségben Fesztivál Akadémia Budapest

Őriszentpéteren, Szentgyörgyvölgyön, Veleméren és Lendvajakabfán rendez tavaszi fesztivált május 30. és június 1. között a Fesztivál Akadémia Budapest.

 

Az első alkalommal megvalósuló Springfest kiemelt programjai


Csányi Sándor színművész Hogyan értsük félre a nőket? című produkciója, a Kis herceg Vecsei H. Miklós előadásában, a Kertész Imre Intézet produkciója, Szalonna és Bandája, a 30. születésnapját ünneplő Söndörgő, a Szarkaláb és a Harangláb együttesek fellépés.

 

A klasszikus zenei hangversenyeken Maxim Rysanov, Jonian Ilias Kadesha, Kokas Dóra, Berecz Mihály, Fejérvári Zsolt, Győri Noémi, Lakatos György, Joó Szabolcs, Vashti Mimosa Hunter, Lukács Miklós, Rohmann Ditta, Fenyő László és a művészeti vezetők, Kelemen Barnabás és Kokas Katalin is színpadra lép.


A fesztivál különleges színfoltját jelentik a gyermekprogramok, köztük Prokofjev Péter és a farkas című műve, amelynek mesélője Csákányi Eszter lesz, a zenét pedig 15 szólistából álló kamarazenekar szólaltatja meg.

 

A Ziránó Bábszínház a Babszem Jankót adja elő, Tenki Dalma és Georgita Máté Dezső előadásában pedig A hisztis királykisasszony című darab kel életre.

 

Papp Lajos szívsebész a test, lélek és szellem egyensúlyáról osztja meg gondolatait, Berecz András mesemondó és énekes a népi kultúra kincseit viszi közelebb a hallgatósághoz. Kassai Lajos íjász mester a kerekasztal-beszélgetésen is részt vesz, Szekeres Anikó pedig az elfeledett falusi létről beszél.

 

Az előadások, koncertek, beszélgetések mellett a képzőművészet, a kézművesség és a hagyományos mesterségek is teret kapnak. Megnyílik Hegedűs Miklós festőművész kiállítása, amely a fesztivál ideje alatt látogatható.

 

A kézművesség iránt érdeklődők kipróbálhatják a korongozást, vesszőfonást, fafaragást, vagy akár a kovászos kenyér készítését. Különleges élményt ígér a raku kerámia-égetés és kemencenyitás bemutatója is.


Az érdeklődők Kassai Lajos Árpád-kori íjász bemutatóján vehetnek részt, a gyerekek pedig maguk is megpróbálkozhatnak az íjászkodással.

 

A fő helyszín Lendvajakabfán a szabadtéri színpad lesz


A közönség szalmabálákon vagy épp szalonnasütés közben hallgathatja a koncerteket. Az Árpád-kor eleji veleméri templomban, a 800 főt befogadó szentgyörgyvölgyi Református templomban, valamint az őriszentpéteri Malomban is programok várják a közönséget.



 

A rendezvény a legendás Virágzás Napjai hagyományát éleszti újjá


A Springfest az idén 10 éves Fesztivál Akadémia Budapest éves programsorozatának része a Winterfest és a Summerfest mellett.


A FAB alapító-művészeti vezetője Kelemen Barnabás Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas hegedűművész és Kokas Katalin Liszt Ferenc-díjas hegedűművész.

 

A három napos Virágzás Napja házigazdája Berecz István Örökös Aranysarkanytús táncos lesz.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás