Előadó: | Ditti |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Rönky Fruzsina Pavlicsek László |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Fenn a Holdon nem lesz gondom
a lábam lóbálom.
Értem égnek a csillagfények.
ha feljössz nem bánom.
Ugye veled is tötént már,
hogy valamit álmodtál?
Amit szerettél volna rég,
ennyi még nem elég.
Velem többször is megtörtént,
egy álom mi vissza tér.
Ahogy bámulok lenntről fel,
s egy fény felel.
Refr: 2x
Fenn a Holdon nem lesz gondom
a lábam lóbálom.
Értem égnek a csillagfények.
ha feljössz nem bánom.
Hív egy bolygó, vonzz az éj,
ne félj, megígér, hogy engem elkísér, bennem él.
Ne mondd, hogy őrültség,
de nekem maradnom kéne még.
Ezt nem érti senki sem, olyan jó idefenn.
Ezt neked is látnod kell, innen a Nap is másképp kel.
Ezüst fény árad szerte szét, gyere nézd beszél!
Hív egy bolygó, vonzz az éj,
ne félj, megígér, hogy engem elkísér, bennem él.
// Fenn a Holdon nem lesz gondom
a lábam lóbálom.
Értem égnek a csillagfények.
ha feljössz nem bánom. //:
Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig
A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.
A koncertek helyszínei
A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.
A koncertsorozat célja
A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.
- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani.
Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.
A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.
- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a