dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Salvus: Ami rólunk szól

Salvus - Ami rólunk szól

off off off off off
Minden kezdet
Előadó: Salvus
Album: Minden kezdet
Megjelenés: 2008
Hossz: 3:32
Szövegírók: Pötörke Zoltán
Zsákovics Gergely
Kokavecz András
Varga Balázs
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Nail Records
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 7216 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ami rólunk szól

Hogyan csábítottuk a földet
Az ágak közül leskelődve.
Görnyedt háttal a pillanatot,
Hogyan vágytuk
A sorsmozdító fordulatot.

Lábunk a talajt elérte,
Büszkén bólogattunk: megérte.
Egyenes háttal egyenlő esély,
De akadtak olyanok is,
Akik többet reméltek.
Voltak olyanok,
Akik többet ígértek.
Gurult a sok alma,
A fától oly messze.

Hogyan áhítozzuk a kéket.
A vágy, hogy bizonyíts, téged is éget.
A zuhanás nem egy kellemes élmény,
Mégis felállsz, neki rugaszkodsz
Még egyszer.

Próbáljuk újra
Kifinomult érzékkel.
Hagyjuk papíron a múltat!
Sose téveszd el az irányt, amit
Kijelöltél magadnak!
Ez olyan, ami rólunk szól.
Ez a dal a nyughatatlanoké.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Újra Magyarországon az amerikai death metal banda – Obituary a Dürer Kertben

Az Obituary 40 éves múltjában többször járt már nálunk, legutóbb tavaly a Sepultura vendégeként léptek színpadra, hogy velőt rázó dalaikkal megmozgassák a magyar közönséget. Július 30-án azonban ismét visszatérnek, hogy a Dürer Kert nagytermében adjanak felejthetetlen koncertet.


Az Obituary már 1984-ben füstbombákkal várta a közönséget a koncertjén

 

Az Obituary 1984-ben alakult Executioner néven. A helyi tampai bandák, mint a Nasty Savage és a Savatage, valamint a korai Metallica és Slayer hatására a Tardy fivérek a garázsukban zenekart alapítottak, majd korán színpadra is léptek. Bár a tagok többsége még fiatalkorú volt, a koncerteken már ekkor is érett előadással, dobemelvényekkel, füstbombákkal várták a közönséget.




A zenekar azóta sem adott lejjebb az élő fellépések hangulatából


Akik követik a munkásságukat tudhatják, hogy soha nem kell félgőzre és visszafogottságra számítani egy Obituary műsor közben. Sosem hajszolták az elismeréseket vagy a közösségi média népszerűségét, és sosem törődtek a trendekkel. 


11 stúdióalbumon és számtalan koncerten vannak túl, mégis 


megmaradtak a gyökereiknél: az emberileg elképzelhető legdurvább zenék egyikét játsszák és ezzel világszerte hűséges rajongótábort építettek.




A 2017-ben kiadott Obituary self-titled lemezük akkor jelent meg mikor a death metal épp reneszánszát élte és ennek köszönhetően a régi rajongók mellett újak is felfedezték, milyen erő lakik a zenekarban. Ennek bizonyítéka volt például a Slayerrel közös európai turné is.


A zenekar 2023-ban újabb lemezt jelentetett meg, a A Dying of Everything mindent hoz, amit az Obituarytól elvárhatunk: thrash („Barely Alive”), groove („The Wrong Time”, „My Will to Live”) és a mindent lehengerlő hangulat is ott van a dalokban.


A zenekar kötődése Magyarországhoz nemcsak a korábban itt megtartott koncertek miatt erős, hanem a Gróf Balázs által nekik gyártott videoklipek is segítik, hogy a banda biztosan jó szájízzel, erős műsorral érkezzen Budapestre.


A hazai közönség az Obituary által teremtett atmoszférából már többször részesült, de a legutolsó lemez dalai július 30-án kapnak igazán teret, hiszen ezúttal egy headliner bulival vár mindenkit a Dürer Kertben a zenekar. 


Fotók: Obituary x Live Nation Magyarország


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás