dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Bikini: Rossz idők

Bikini - Rossz idők

off off off off off
Őrzöm a lángot
Előadó: Bikini
Album: Őrzöm a lángot
Megjelenés: 2007
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Bródy János
Zeneszerzők: Németh Alajos
Kiadó: EMI
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 17246 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Rossz idők

Poros úton járok, messze még a cél
Néha könnyezem, mikor szembe fúj a szél.

Zene szólt itt régen, most lőpor füstje száll
És az én időm, tudom lassan már lejár.

Tele már a csizmám, a szívem is nehéz
Sok az indulat, és a józan ész kevés.

Ahová csak nézek, elvadult a táj
Mindent elborít, ez az átkozott viszály.

Refrén:
Hol van már a májusi karnevál, hol van már a hajdani utcabál
Hol vannak az angyali arcú nők,
Valahogy újra meg újra jönnek a rossz idők.

Poros úton járok, kiégett réteken
Hova tűnt a dal, hovca tűnt az értelem.

Aki bújt az elbújt, baljós a láthatár
És a csillagunk, ahogy mondják rosszul áll.

Refrén:
Hol van már a májusi karnevál, hol van már a hajdani utcabál
Hol vannak az angyali arcú nők,
Valahogy újra meg újra jönnek a rossz idők.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a szentendrei MűvészetMalom új kiállítása

Minduntalan címmel Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a MűvészetMalom új kiállítása, amely június 15-én nyílik Szentendrén.

 

A tárlat az író életművének kulcsmotívumai köré szerveződik


Nem kevesebbet vállal, mint hogy az író következetesen épülő prózájának összetettségét, motivikus kapcsolódásait, az emberi lét alapjait érintő kérdésfeltevéseit ne csak a rajongóknak, hanem a kérdező, bolyongó, érdeklődő látogatóknak is átélhetővé tegye.

 

A tárlatban a szerző regényeinek fordítóival készült interjúk, Tarr Béla-filmek és az író kevésbé ismert szentendrei kötődései is szerepet kapnak.

 

A kiállítás nem kronologikusan építkezik, hanem installatív módon képezi le Krasznahorkai prózájának alapvető hangsúlyait, érzékeltetve az indázó mondatok és a mondandó útvesztő jellegét, miközben a regényíró alakját fotók, dokumentumok, kéziratok hozzák közelebb a nézőhöz.



 

A tárlat egyik látványos eleme a Magyar Állami Operaház hatalmas bálna-díszlete, amely az első magyar nyelven írott Eötvös Péter-operához készült. A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényének zenés adaptációját állította színpadra.

 



Krasznahorkai László metafizikus tágasságú, zenei lendületű prózája megkülönböztetett helyet foglal el a kortárs magyar irodalomban, és töretlen a világirodalmi jelenléte is. 


Regényei a világ szellemi hanyatlását, az ember egzisztenciális magányát, az értelem keresésének hiábavalóságát apokaliptikus víziókkal, groteszk tablókkal mutatják meg, esszéisztikus írásai filozófiai kíváncsisággal a szépség, a transzcendencia és az emberi törekvés határait kutatják.


A kiállítás október 26-ig tekinthető meg a szentendrei MűvészetMalomban.


Fotók: Krasznahorkai László hivatalos weboldala

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás