dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Zanzibar: Zanzibar

Zanzibar - Zanzibar

on on on on on
Nem vagyok tökéletes
Előadó: Zanzibar
Album: Nem vagyok tökéletes
Megjelenés: 2001
Hossz: 4:34
Szövegírók: Sidlovics Gábor (Sidi)
Sidlovics Gábor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: EMI
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 13270 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Zanzibar

Ha egyszer felém fordulsz, és tényleg rám figyelsz
Elviszlek magammal, várjál, csak egy perc
Ezerszer meggondoltad, most érzed, jön az idő
Ha változni kell, változtatni sohase késő

Én csak kihúzom magam a napban, és arra gondolok
A távolság, ha még oly szép is, elég rossz dolog
És tőled bármit kérni tudom, nem volna fair
Az adósom vagy, az adódod vagyok, ha tetszik, ha nem

Láttam tengert, völgyeket s hegyet
Napszemüveg féláron, mindent megtehetek
És ha majd arról álmodsz, utazzunk, te + én
Gondolj rá, ott lehetnénk Zanzibar szigetén

Zanzibar, oh Zanzibar...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Sex Pistols frontembere, Johnny Rotten a Public Image Ltd élén koncertezik Budapesten

A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik. 






A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.


A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik


John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.


Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.


John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni. 




A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte


Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”

 

A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa


Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.

 

 



Fotók: Public Image Ltd/Live Nation Magyarország

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás