Előadó: | Zanzibar |
---|---|
Album: | Nem vagyok tökéletes |
Megjelenés: | 2001 |
Hossz: | 4:26 |
Szövegírók: |
Kovács András Donát |
Nagy Gábor (Gabszi) |
|
Kiadó: | EMI |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Szép, mondd, mi a szép?
Szép, mondd, ki a szép?
Szép a kicsi, és szép a nagy
Szép az óriás, ha békén hagy
Szép a fekete, szép a fehér
Szép a szerelem, mindent megér
Szép ki idegen, szép, aki vagy
Szép ez a világ, szép ez a nap
Szép az ösztön, szép, aki imád
Szép, hogy szeretsz, így szép a világ
Szép, mondd, mi a szép?
Szép, mondd, ki a szép?
Szép, aki vagyok, szép, aki vagy
Szép ez a világ, szép ez a nap
Szép, aki tiszta, szép, aki ravasz
Szép volt a veled eltöltött tavasz
Szép, ami szép volt, szép ami szép lesz
Szép, aki fizet, szép, aki megvesz
Szép az ösztön, szép, aki imád
Szép, ha szeretsz, így szép a világ
Szép, mondd, mi a szép?
Szép, mondd, ki a szép?
Szép aki elmegy, szép aki marad
Szép aki vállal, szép aki tagad
Szép vagy mással, szép vagy velem
Szép ami szemedben világít nekem
Szép, mondd, mi a szép?
Szép, mondd, ki a szép?
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik