Előadó: | Bonanza Banzai |
---|---|
Album: | Elmondatott |
Megjelenés: | 1992 |
Hossz: | 0:40 |
Szövegírók: |
Kovács Ákos Hauber Zsolt Menczel Gábor |
Kovács Ákos Hauber Zsolt Menczel Gábor |
|
Kiadó: | Hungaroton-Gong Kft. |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Egymásra nőnek a percek
Zajlik a történelem
Fogyó időm így fordul ellenem
Fiatal színű homlokomon
Árkokat rajzol a Hold
Hol a kegyelem, ami minden bűn alól felold?
Sietni kéne testvér
Szeretni, lenni, élni
A halállal nem békélni meg
Végtelen erő szorít
Sejtem a sorsomat
Az elmúláshoz elég egy mozdulat
Homokból épült arcom
A tenger mossa majd el
Kérdéseimre senki nem felel
Sietni kéne testvér
Szeretni, lenni, élni
A halállal nem békélni meg
Refrén: Álnokul hallgat a dal
Üresen kong most a szó
Elmondatott minden
Ami elmondható
Szeress
Reszkess
Keress új reményt
Bújj el
Hallgass
Lásd meg újra a fényt
Veszíts
Válassz
Minden út egy helyre visz
Vakulj
Égj el
Valaki csak benned hisz
Refrén
Gyűrött a tegnapi ágy
Szárazon ég a torok
Gyöngyként gurulnak szét a verssorok
Hinnem kell a Jóban
Mert csábít mindig a Rossz
De házamban soha nem volt vendég a Gonosz
Népszerű előadókkal ünneplik a pécsi Kodály Központ fennállásának 15. évfordulóját
Presser Gábor, a Csík Zenekar, Bősze Ádám, Beck Zoltán és Grecsó Krisztián is fellép a pécsi Kodály Központ ősszel induló évadában abból az alkalomból, hogy idén ünneplik a kimagasló akusztikájú hangversenyteremnek otthont adó épület megnyitásának 15. évfordulóját.
Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor
A létesítmény az elmúlt másfél évtizedben a magyar és a nemzetközi kulturális élet meghatározó helyszínévé vált, mindeddig 1,24 millió látogatót fogadott.
Az évad 2025. szeptember 1-jén a Pannon Filharmonikusok városnapi díszhangversenyével indul és 2026 júliusában, a Zsolnay Fényfesztivállal zárul.
Az évadban számos nagyszabású esemény várja a közönséget
Köztük a StEfrem & Deva koncertje, a Verbier Fesztivál Kamarazenekarának előadása, a Csík Zenekar és Presser Gábor Adagio produkciója, valamint a legendás amerikai gitáros, Victor Wooten és családja, a Wooten Brothers fellépése.
Az évfordulóhoz kapcsolódóan december 13-án a családoké lesz a főszerep
Varró Dániel meséli el a gyerekeknek Csajkovszkij Diótörőjét, lesz humoros "Kodály-túra" Köles Ferenc vezetésével és a programban szerepel Bősze Ádám "Muzikális bestiák" előadása is.
Ezen a napon meglepetés-flashmobok és Beck Zoltán-Grecsó Krisztián: Szeretet vessző béke című lemezbemutatója várja a közönséget.
Henri Gonzo Bob Dylan-estje, valamint építészeti kulisszatitkok Keller Ferenc, Hőnich Richárd és Sólyom Benedek építész-tervezők tolmácsolásában is várják a látogatókat.
Fotó: Henri Gonzo
A Pannon Filharmonikusok az évadra két exkluzív programmal készül
Verdi Aida című operájának bemutatójára október 18-án, majd a terem egykori nyitónapján, december 16-án díszhangversenyre várja a közönséget, amely Kodály Zoltán-műveket is hallhat.
Fotó: Pannon Filharmonikusok Facebook
A Kodály Központ a megnyitása óta 2684 eseménynek adott otthont
Programkínálata a kezdetektől a sokszínűségre épít: a világhírű komolyzenei koncertektől a pop-, rock- és jazzprodukciókon át színházi előadásokig és táncművészeti estekig számos műfaj megtalálható a repertoárban.
Az intézmény üzemeltetője mellett a Pannon Filharmonikusok és a Filharmónia Magyarország rendez rendszeresen koncerteket az épületben.
Az elmúlt években mások mellett Al di Meola, Mike Stern, Jan Garbarek, Richard Bona, Tommy Emmanuel, Yamato, Avishai Cohen, Presser Gábor, Dés László, Lajkó Félix, Pintér Béla Társulata, Alföldi Róbert, a Magyar Állami Népi Együttes, a Duda Éva Társulat és a Pécsi Balett is fellépett a pécsi kulturális főváros program elemeként létrehozott épületben.
Kiemelt kép: Presser Gábor Facebook oldala