dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Replika: Nem hiszek

Replika - Nem hiszek

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Replika
Album: Keressük!
Szövegírók: Csató Péter
Illyés Lajos
Szabó Gergő
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 9006 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nem hiszek

Sötétben születtem sötétben élek, sötét az igazam és sötét a népem
Sötét a helyzetem, sötét a képem, már nem is harcolok, a sötétben félek
Ostoba hatalom ostoba tervek, ostoba szülők, ostoba gyermekek
Állj félre gyorsan, ha az utamban állsz, nem hiszek neked, bármit kitalálsz

Tudom, jót akarsz te nem vagy ellenség
De nem érdekel, amit elhittél
Amit te akarsz adni, nem kell már
Fogadd el ezt, akkor is, ha fáj

Rohanó világ, rohanó emberek, ha köztetek vagyok én is csak szenvedek
Kérdezheted, hogy miért van így, a tömeg ostoba téged is elbutít
Ostoba hatalom ostoba tervek, ostoba szülők, ostoba gyermekek
Állj félre gyorsan, ha az utamban állsz, nem hiszek neked, bármit kitalálsz

Én már nem hiszek, nem hiszek neked

Sötétben születtem, sötét volt a helyzetem
Sötétségben életem szürke életem
Utat mutattak, hazudtak nekem
De már nem hiszek, nekik nem hiszek

Tudom, jót akarsz te nem vagy ellenség
De nem érdekel, amit elhittél
Én már nem hiszek, nem hiszek neked

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Új dalában Dzsúdlóval állt össze a Carson Coma

Közeleg a Carson Coma ötödik nagylemeze, de még itt egy utolsó single, a Szemüveg: nem mással, mint Dzsúdlóval kiegészülve. 





Egy szürreális szerelmes dal a látás érzékszervének elvesztéséről - és annak megtalálásról egy emberben.


Dzsúdló-dalszövegek itt.


Carson Coma-dalszövegek itt.

 


Megérkezett a Szemüveg

 

“A dal vezérgondolatát, miszerint ha a megfelelő partnerrel éled az életedet, akkor minden, ami addig ködös és homályos volt, kitisztul, így pedig jobban rálátsz mind a világra, mind saját magadra, a -4.5-ös rövidlátásom, valamint mind a tényleges, mind a metaforikus szemüvegem inspirálta. 


(Dzsúdló) Marcival már kezdő előadó korunk óta vagyunk nagyon jó barátok - az elmúlt években többször kacérkodtunk a közös dal gondolatával


többször neki is futottunk, de a próbálkozások ellenére valahogy ezelőtt még nem sikerült olyan számot összehoznunk, amiről érezhető, hogy ez nem csak két, egymás munkásságát elismerő előadó együttműködése, hanem két barát közös alkotása. Ezzel szemben a Szemüveg nagyon organikusan gurult ki: a stúdiózás és a klipforgatás során azt éreztem, hogy 


egy alternatív univerzumban Dzsúdló nyugodtan lehetne a 7. Carson Coma tag!”


- árulta el a dalról Fekete Giorgio, a zenekar frontembere.




Az érzékszervek elnémulnak, a valóság elmosódik, és csak egy dolog marad éles: te


A dal egy bizarr, mégis gyengéd vallomás arról, milyen, amikor valakin keresztül próbáljuk értelmezni a világot - és közben így találjuk meg magunkat is igazán. A közös munkát Dzsúdló így idézte fel:

 

“Nagyon régóta benne volt a levegőben a közös a fiúkkal, szerintem minimum 2 éve beszélünk róla a Giorgioval, aztán idén megbeszéltük, hogy júniusban megindítjuk a stúdiózást Párizsban. Ez inkább lett mondjuk ráhangolódás, mert körülbelül az összes cuccunkat ami kellett volna a hasznos stúdiózáshoz otthonhagytuk, de demózni legalább tudtunk. Nem volt nehéz megtalálni a közös metszetet, régóta ismerjük egymást a srácokkal, egészen könnyen tudunk egymásra hangolódni zeneileg is.


Szerettem ennek a dalnak a folyamatát, a végeredményt meg még inkább.”




A Szemüveg a november 28-án megjelenő Purgatórium album utolsó kislemeze


Míg az előző, a lemez címadó dalában nem kisebb nevekkel, mint Krúbival és Beton.Hofival állt össze a zenekar, most Dzsúdlóval kiegészülve jelentkeznek egy újabb slágerrel. A dalokat élőben március 27-én hallhatja a közönség az MTK Sportparkban, a Purgatórium nagykoncerten.



Fotók: Carson Coma x Dzsúdló

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás