Előadó: | Chico |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Lombos Márton (Lombos Úr) Bársony Bálint Erdélyi András Havas Lajos |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Elmúlt a nyár. Én szó nélkül álltam az ablaknál
Magányosan, mégis bízva... aztán Én és a zongorám
Egy dalra találtunk, mely akkor csak érzések foszlánya volt.
Hang követte a hangot, kísérte néhány édes akkord.
Most esik a hó és süvít a szél. Bújj Hozzám, érezd a tűz melegét!
Hallgasd a dalt, mi Hozzánk beszél, rólunk mesél!
Elmúlt az ősz. A fákról lehullott a levél.
Egy kicsit Bennem is kopár lett minden, és majdnem el is múlt a remény.
De a dallam csak szólt, és ahogy a zongorám kísért,
Lassan épült a melódiánk: télre egy boldog dalt ígért.
Aztán tavaszt hozott szívembe az első jégvirág... fura ez az érzés!
Oly' jó nézni Rád!
Most esik a hó és süvít a szél...
„Tovább állsz, én meg csak állok, megtanulok boldog lenni nélküled”
Lil Frakk új dallal és régóta első klipjével jelentkezik, melyek nemcsak a közelgő nagylemezét vezetik fel, de visszacsatolnak a tavasszal megjelent stúdióalbum önterápiás korszakára. A „Melegítő” című track szól mindarról, mi marad a Happy End harmadnapján, azaz egy kapcsolat után, és hogyan lehet továbblépni, amikor még semmi sincs rendben.
A ’Harmadnap’ című érkező LP a ’A Happy End Után Is Van Másnap’ lemez közvetlen folytatása vagy, ahogy Frakk mondja: „B-oldala”.
- Ezt a dalt akkor írtam, amikor elköltöztem a 16. kerületi lakásomból és újból talpra álltam, egyedül, ezt már az új helyen raktam össze. Az új lemez továbbviszi azt a processzálós, traumafeldolgozós vonalat
- fogalmaz Lil Frakk.
A „Melegítő” ebből az ívből hozza a legfrissebb pillanatot
Lassan hömpölygő pop-rap, szívszorító nyitottsággal és meglepően fülbemászó refrénnel. Szövegeiben Frakk ismét tűpontosan találja el a generációja által átélt, de kimondatlan érzéseket:
„Tovább állsz, én meg csak állok, megtanulok boldog lenni nélküled" - hangzik el a dalban, amitől egyszerre ráz ki a hideg és csorog le a nyárvégi melegítőn a késő szeptemberi eső.
A „Melegítő” vizuálisan is erős
Frakk hosszú idő után új videóklippel jelentkezik, amely a dal megjelenésével egy időben érkezik. A klip visszafogott, érzelmes, és egyetlen női szereplő köré épül.
Lil Frakk mára a magyar alternatív hiphop egyik legtudatosabb alkotója
A 2019-es indulás óta végigjárta a punchline-os önirónia, a klubhős lét, majd az önismereti önfeltárás útját. A „Honnan a név” után megjelent ’Innen a név’ lemez korszakzárás volt, ’A Happy End Után Is Van Másnap’ viszont már egy terápiás napló. A WaTa, Kapitány Máté és DOÓR produceri támogatásával készült anyag több mint egymillió lejátszást generált öt hónap alatt, olyan vendégekkel, mint bongor, Filo, Mehringer vagy Lusta Geri.
Lil Frakk zeneileg sosem volt ennyire sokszínű
Pop, trap, drum and bass, house, rock – amiben működik a sztori, ott megszólal. Frakk ráadásul nemcsak előadóként, de házigazdaként is aktív: szeptember 14-én indult a Sávlekötő Backstage, ahol minden héten más előadó koncertjébe és másnapjába kíséri el a nézőket.
Fotók: Lil Frakk hivatalos