dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Ella Miki: A Tenkes kapitánya

Ella Miki - A Tenkes kapitánya

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Ella Miki
Album: Keressük!
Szövegírók: Brand István
Zeneszerzők: Berki Géza
Kiadó: Keressük!
Stílus: sláger
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 25226 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A Tenkes kapitánya

Az úgy volt: az országban dúlt a labanc,
Az ország tönkrement, ez a tévében is ment.
Csak üldözte a labanc az árva magyart,
És sanyargatta, zsarolta a népet.

És akkor jött a Tenkes kapitánya,
Ő odacsap, hol sanyargatni lát,
És emiatt az ember úgy imádja,
Ezt az irtó klassz kapitányt.

Úgy szurkoltam múltkor egy harca alatt,
Hogy sajnos emiatt egyik lecke lemaradt,
És azt álmodtam éjjel, hogy hív a tanár,
És ellenőrző füzetemet kéri.

És akkor jött a Tenkes kapitánya,
Ő odacsap, hol sanyargatni lát,
És emiatt az ember úgy imádja,
Ezt az irtó klassz kapitányt.

Ha nagy leszek, én veszem át szerepét,
És én leszek a hős, aki mindenkit csak véd.
S ha Terit apja veri és sír a Teri,
Én megvédem és így terjed a hír el:

Hogy akkor jött a Tenkes kapitánya,
Ő odacsap, hol sanyargatni lát,
És emiatt az ember úgy imádja,
Ezt az irtó klassz kapitányt.

Csak épp anyu és apu nem szeretik,
És akármit is tesz, minden primitív nekik.
Ha védem, az is hiba, csak áll a vita,
A múltkor épphogy el nem kezdtem bőgni.

És akkor jött a Tenkes kapitánya,
S anyu futott, hogy nézze a csatát,
Lopakodott az apu is, hogy lássa,
Ezt az irtó klassz kapitányt,
Ezt az irtó klassz kapitányt.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Kerekdomb Fesztivál: újabb fellépőket jelentettek be

2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.






Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.


Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás


A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket. 


A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget. 


A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.




Aki az intimebb pillanatokat keresi, annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt. A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.

A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.


 


Fotók: Kerekdomb Fesztivál

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás