dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Varga Miklós: Ha elfogy a világ...

Varga Miklós - Ha elfogy a világ...

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Varga Miklós
Album: Keressük!
Szövegírók: Jantyik Zsolt
Retzler Péter
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 5096 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ha elfogy a világ...

Mi ez a zaj,
mi ez a bánat a vállakon,
mi az a hír, ami már átjut a határokon,
milyen erő, ami így pusztít az életen.
Fogy az időd, s a szíved
nem tudja. Mit tegyen.

Mi fáj, mi bánt, hadd segítsek.
Mi vár, mi hív, hadd segítsek.

Mi az a hely, ahonnan látod a holnapot,
mi az a szó, amitől tudod, hogy megkapod.

Mi fáj, mi bánt, hadd segítsek.
Mi vár, mi hív, hadd segítsek.

Van, aki vár, van, aki fél,
Van, aki hallgat valamiért.
Hívd a jót, hisz vár, hogy segítsen.

Elfogy a világ és nincs, aki vigyázna rád.
Hívd a jót, hisz vár, hogy segítsen.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Létminimum alatt élő előadóművészeket támogatott az EJI

Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.

 

Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.

 

Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.

 

A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.

 

Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.

 

A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.

 

Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt


A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.

 

A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.


Fotó: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás