dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Murányi Tóni: A lyukas ember

Murányi Tóni - A lyukas ember

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Murányi Tóni
Album: Keressük!
Szövegírók: Murányi Tóni
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 3208 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A lyukas ember

Gyöngyike azt hiszem, szebb volt, mint én
Remegve kísértem, reménykedvén

Gyöngyike szerény lány, és volt egy terve
Húsvétkor megmondta: nem vagyok benne

Ő ütött akkor lyukat a szívemre
Nem mondtam neki, s ő észre sem vette

Csak nézem az ágyban egy téli reggel
Lyukas vagyok immár, lyukas vagyok, ember!

Én vagyok tehát a lyukas ember
Nagy munkát végzek aprócska kedvvel

Nappalom setét, éjszakám lyukas
Ebben egy szerény lány volt a ludas!

Aki még most is egyetemre jár
Nem lát már engem, elnyelt a gyár

Olajos gépek közt ébredek reggel
Lyukas vagyok immár, lyukas vagyok, ember!

Gyűlnek a csikkek, lámpám megremeg
Szakadozott kártya lapul a gép megett

Fájdalmas múltamra emlékezem
Míg összekulcsolom zsíros kezem

Van, hogy én vagyok néha a mester
Az igazgató, vagy egy jó híres ember!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be a Fonóban

Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.



 

A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.

 

A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.

 

A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni. 


A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon. 


Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.

 

A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.

 

A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.

 

Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.


Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás