Előadó: | Méta |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Tradícionális Berán István Salamon Beáta |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Indulj el egy úton,
S én is a másikon
S ahol összegyűlünk
Egymásnak se szóljunk.
Aki minket meglát
Mit fog az mondani?
Azt fogja mondani
Idegenek vagyunk
S ők is azt gondolják
Idegenek vagyunk.
Idegenek vagyunk,
Szeretetet tartunk.
Szeretlek édesem
Mint a lágy kenyeret.
Sóhajtok éretted
Egy nap százezeret.
Nem is sóhajtanék,
Ha nem szeretnélek.
De én úgy szeretlek
Majd meghalok érted.
Vaj enyémmé teszlek,
Vaj piros véremmel
Földet festek érted
Földet festek érted.
És te piros véred,
S az én piros vérem
Egy árokba folyon
Egy malmot meghajtson.
Szeretőm is voltál,
Kerítőm is voltál.
Verjen meg az Isten,
Mer igaz nem voltál!
Akiért elhagytál
Verje meg az Isten!
Erőst meg se verje,
Veretlen se hagyja.
Kilenc esztendeig
Békédet ne hagyja,
S attól tovafelé
Békédet ne hagyja.
Takács Dorina, azaz Дeva új live session videóval ajándékozta meg közönségét
Az „Odú” különleges verziója most természetközeli környezetben született újjá, ahol a dal a stúdióváltozatnál még gazdagabban, egy korondi népdallal kiegészülve csendül fel.
A nemrég megjelent live session rendezője Bátori Gábor „jim”, aki a képeken is megragadta azt a varázslatos atmoszférát, amely majd a szeptember 18-i koncerten is várja a közönséget.
Ez az első alkalom, hogy a teljes zenekari felállást élőben, profi videóban láthatjuk
Dorinához Gozlan Fatima (perkák), Zahár Fanni (fuvola) és Horváth Martin (ének, gitár) csatlakozott, a népdalfeldolgozásban pedig mindannyiuk éteri hangja is megjelenik.
A kisfilm egyfajta előzetes ízelítő a Tündérkert-estből
A Budapest Parkban megrendezésre kerülő Tündérkert-esten a zenekarhoz további különleges hangszerek és táncosok csatlakoznak majd. Az este programját a feltörekvő hazai előadók, Lenkke_ és Palo Canto nyitják meg, mielőtt Дeva színpadra lépne legújabb, Avar című albumával, de természetesen korábbi dalait is magával hozza majd.
A videó és a koncert támogatója a Mastercard, akik a helyszínen izgalmas aktivitásokkal is készülnek, hogy igazi tündérkertté varázsolják a helyszínt: lesz különleges sminksarok, pillangószárny hajtogatás az Edinas Paper vezényletével, illetve az első 100 látogató egyedi kendővel gazdagodhat.
Fotók: Дeva