


| Előadó: | Magyar nóták |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Z. Horváth Gyula |
|
Monti Victor Emmanuel Marie Pere János |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Csárdás |
| Címkék: | feldolgozás [+] |

Szívem ne félj,ha lassan közelít a tél.
Az élet álom és majd egyszerúgy is véget ér.
Szép volt a nyár,de róla lemondani kár.
Hisz annyi szépség vár míg életünk során.
Száz nyár mint gyertya könnyen lobban el.
Én fák tövén már őszi lomb hever.Mért vár?Jöjj hát!
Hát járjunk táncot amíg lehet míg az ember élni tudja az életet.
Félre bú és félre bánat,csókot lopni kell a lánynak minden este mindahánynak amíg szeret.
A jó bor sokszor fejünkbe száll,néha még a két szemünk is keresztbe áll.
Réka járja szél a nóta zeng a csárdás hajnal óta szívünkből ott a rózsa ahogy dukál.
/:Fenn az égen még a hold is visszainteget,lent a házak ablakában csókot intenek.
Pezsdül még a vér szivünkben,huncut végű két szemünkben s higgyük el,hogy életünkben csak jó jöhet.:/
Jöjj hát és el ne menjél csókos ifjúság.
Míg lenn a fényben nyílik száz virág.
Jöjj hát és végy karodba szép szerelmesem.
Őrizd az álmom,hogy mindig így legyen.
Így lesz ebből boldogság egyszer tán majd házasság.
Minden jó,ha jó a vége estelente kéz a kézben higgyük el,hogy szebb a nagyvilág.
Hát járjunk táncot amíg lehet míg az ember élni tudja az életet.
Félre bú és félre bánat,csókot lopni kell a lánynak minden este mindahánynak amíg szeret.
A jó bor sokszor fejünkbe száll,hajnal óta míg a szívünk egy ütemre jár.



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.