


| Előadó: | Roy és Ádám Trió |
|---|---|
| Album: | Most jövünk mi |
| Megjelenés: | 2000 |
| Hossz: | 4:37 |
| Szövegírók: |
Szabó Leslie Szabó Nagy László |
|
Nagy Ádám |
|
| Kiadó: | BMG |
| Stílus: | Pop-Rock |
| Címkék: | altató [+] |

Az álom itt jár már közel,
Kis "Álmos" aludj hát csak el,
A játék-vár,
Nem épül már...
Kizárom a zajt, hogy csend legyen,
Ne bántson téged senki sem,
Vigyázok rád,
Hogy meseszép álmot láss!
Kinn a szél (már) suttogóra vált,
S pihen a kismadár...
Elbújik, mert ő is fáradt már,
Csak az álom száll...
AZ ÁLOM ITT JÁR MÁR KÖZEL
KIS "ÁLMOS", ALUDJ HÁT CSAK EL!
KIZÁROM A ZAJT, HOGY CSEND LEGYEN
CSAK ÍGY LEGYEN!
S ha felsír mégis egy kis zörej,
Ne félj, a két karom átölel,
Vigyázok rád!
Vigyázol rám!
S majd, ha a hajnal ébredő,
Csak lábujjhegyen lépked ő,
Míg a nap felkel,
Kit a mosolyod ébreszt fel!
És legyen a paplanod édes,
És legyen olyan közös álmunk,
Amire vágytunk!
Itt melletted alszom én,
Hogy az éjjeled ma is nyugodt legyen,
Hisz te vagy az életem!
KIS "ÁLMOS", ALUDJ HÁT CSAK EL!
ÉN MAJD ITT LESZEK KÖZEL
KIZÁRTAM A ZAJT HOGY CSEND LEGYEN
CSAK ÍGY LEGYEN!



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.